Следвайте ни

Довечера: Избират 10-те най-добри спортисти на Панагюрище

viber icon

Тази вечер в Панагюрище ще заседава комисията по избор на 10-те най-добри спортисти на общината за 2019-та година.

Спортните клубове в средногорския град вече излъчиха най-заслужилите си състезатели, а членовете на комисията ще ги подредят по точкова система. 

На базата на вота ще бъде оформена топ 10-та за отминалата година, както и ще бъдат избрани най-добре представил се отбор и треньор на годината.

В комисията по избора попадат местни журналисти, членовете на комисията по Образование, култура, младежки дейности и спорт, представител на Общинска администрация и Асоциацията на спортните клубове в общината. Сумата от точките от всички класации ще определи и най-заслужилите спортист и отбор за 2019 година.

 

Ето кои свои спортисти номинираха клубовете:

 

БОЙНИ СПОРТОВЕ

1. Ивелин Танковски – Самбо

– Първо място шампион на България по Самбо – Юноши до 16г.

– Първо място Балканско п-во по Самбо- Юноши до 16г.,Скопие, Мак

– Пето място Световно п-во по Самбо- Юноши до 16г., Рига,Латвия

– Три златни медала на Международни турнири

2. Спартак Кеков – Самбо

– Второ място Вице шампион на България по Самбо до 14г.

– Първо място Международен турнир по Самбо до 14г.

 

СК ТАЕКУОН-ДО ОДИН

1. Илчо Машев – Национален състезател по Таекуон-до .

– Бронзов медалист от Световно п-во – Пловдив 2019, спаринг

– Два бронзови медала от Европейско п-во спаринг- Римини 2019

– Национален шампион на Държавно п-во, спаринг до 75кг

– Трето място пойнт кик бокс на Държавно първенство

Илчо Машев е обявен за най-техничен състезател на отвореното п-во на Босна

Шампион и обявен за „Крал на таекуон-до“ с националния отбор на България Мъже

– Първо място във всички турнири, проведени в България

 

КЛА ОБОРИЩЕ

1. Иван Минков Иванов

– Рекордьор на България за 2019 и Златен медал Десетобой – 18г.

– Златен медал и Шампион на 400м. зала – 18г

– Златен медал и Шампион на 800м. зала – 18г

– Сребърен медал и Вице шампион на многобой зала – 20г.

– Сребърен медал и Вице шампион на 800м. лято – 20г.

– Бронзов медал на 800м. лято – 18г.

– Сребърен медал и Вице шампион на „Кънтри крос“ 6км. – 20г.

– Шесто място Балкански шампионат на 800м. Истанбул, Турция-18г

– Шесто място Балкански шампионат на 6км,отборно – Беран, Черна гора-20г.

2. Даниел Немски – 20г.

– Бронзов медал многобой зала – 20г.

– Сребърен медал и Вице шампион Десетобой лято -20г.

– Сребърен медал и Вице шампион Десетобой лято –Мъже

– Шесто място Балканско първенство Многобой Мъже – Правец

 

ХК ПАНАГЮРИЩЕ

1. Божидара Петрова Карагьозова

– Сребърен медал на Държавния финал за девойки 14г. с индивидуална награда на

финала “Най-полезен състезател“

– Сребърен медал на Купа България за девойки 14г. избрана в „Идеалната седмица“

– Сребърен медал на Държавното п-во по плажен хандбал за девойки ,избрана в

„Идеалната осмица“

– Златен медал на Ученически игри- Финал 5-7клас-„Голмайстор“

– Първо място на Балканска купа за девойки 14г. – Гърция

– Първо място на Зонално п-во, избрана в „Идеалната седмица“

– Състезателка и в отбора на девойки 16г.

2. Теодора Диянова Панова

– Сребърен медал на Държавния финал за девойки 14г. избрана в „Идеалната

седмица“

– Сребърен медал на Купа България за девойки 14г. избрана в „Идеалната седмица“

– Сребърен медал на Държавното п-во по плажен хандбал за девойки

– Златен медал на Ученически игри- Финал 5-7клас

– Първо място на Балканска купа за девойки 14г. – Гърция

– Първо място на Зонално п-во, избрана в „Идеалната седмица“

– Състезателка и в отбора на девойки 16г

 

СКТМ „АСАРЕЛ – МЕДЕТ“

1. Илия Воденичаров – Тенис на маса

– Шампион на България в Държавно отборно първенство до 15г.

– Пето място Финал „Млад олимпиец“ до 15г.

– Пето-осмо място Държавно индивидуално първенство до 15г.

– Участник в Балканско и Европейско първенство

 

ОСК ПАНАГЮРИЩЕ – Джудо

1. Йоана Пишмишова-Червенкова

– Второ място Вице шампион на България по ДЖУДО до 20г.

– Първо място Шампион на България по Самбо до 20г.

– Първо място Шампион на България по Самбо-Жени

 

СК ПО КИК БОКС ОПТИКС

1. Стайко Танковски – Юноши старша възраст

– Държавен шампион за 2019 в стил кик лайт

– Държавен шампион за 2019 в стил кик контакт

– Държавен шампион по Таекуон-до за 2019 в дисциплината спаринг

– Шампион на открития Международен турнир по кик бокс София Оупън Мъже

 

СК Тенис П-ще

1. Десислава Петкова Ботева

– Бронзов медал Държавно лично първенство – до 21г. – двойка

– Седмо място Държавно отборно за девойки до 21г.

– Участие във Висша лига – Жени

 

СК ТОПАЛОВ

1. Десислав Атанасов

– Шампион на България по Самбо – до 14г.

– Бронзов медал от Държавен шампионат по Джудо – юн.младша

– Многократен шампион на Международни турнири по Джудо- Сърбия,Северна

Македония и България

 

СКП „Каменград“

1. Катрин Радивчева – Плуване до 12г.

– ДП Второ място и сребърен медал на 200м.бруст

– ДП Четвърто място на 100м.бруст

– ДП Седмо място на 50м.бруст

– ДП Осмо място на 100м.бруст

 

ВК „Пан –Волей“ П-ще

1. Никол Воденичарова

– Четвърто място Държавен финал от 62 отбора и приз за най-полезен състезател на

Държавен финал и Капитан на отбора.

– Второ място зона Тракия от 9 отбора

 

ФК ОБОРИЩЕ

1. Станислав Мариянов Георгиев

– Централен защитник В група Мъже

 

ОТБОРНИ КЛАСИРАНИЯ

 

1. СКТМ „Асарел Медет“ – Тенис на маса

– Първо място от Държавно отборно първенство- Юноши до 15г. – Албена

 

2. ФК „Оборище“ – Футбол

– Първо място Юн. старша възраст обл.Пазарджик 10отбора –голова разлика 78:1

 

3. ХК „Панагюрище“ – Хандбал – Отбор девойки 14г.

– Сребърен медал на Държавен финал

– Сребърен медал на Купа България

– Първо място на Балканска купа – Александропулист, Гърция

– Първо място на Зонално п-во

 

4. ВК „Пан –Волей“ П-ще

1) Отбор Мъже

 

– Първо място в „А“ национална волейболна група

– Участие в мач плейоф за влизане във Висша лига

2) Отбор подрастващи – Момичета до 12г.

 

– Второ място зона Тракия

– Четвърто място Държавен финал

 

 

Димитър Комсийски

Димитър Комсийски

Репортер-редактор - екип "Регион" Пазарджик

Димитър Комсийски е магистър по икономика в УНСС. Завършил е висшето си образование през 2000 г. Той е най-дългогодишният журналист на „Пазарджишка Марица”. Работи в екипа на вестника от неговото създаване и до момента, вече над 15 години. .   Още

Коментари (0)

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

За кого бихте гласували, ако изборите бяха днес?