Академик жени падна от Локомотив в Стара Загора

Локомотив Стара Загора запази шанс за попадане в първата четворка през втория полусезон на женската А група. Тимът победи Академик Пловдив като домакин с 67:53 в мач от последния кръг от редовния сезон.

Отборите изиграха оспорвана първа част, завършила при равенство, но до почивката домакините затегнаха защитата и успяха да дръпнат напред за 30:22. Стабилна трета част увеличи аванса на Локомотив още и след 30 минути тимът водеше с 51:37, като до края успя да запази аванс.

Отборите бяха равностойни в борбата под коша и грешките, но mловдивчанки отстъпиха на съперничките си в стрелбата от средно разстояние 13/48 (27%) срещу 20/50 (40%) за заралийки.

Валерия Алексиева се отчете с 20 точки за победителките, а по 13 добавиха Делчева и Маданкова. За Академик Пловдив жени най-резултатна беше Надежда Петрова с 16 точки. Лидерката Ани Римпова добави 15 точки, 22 борби, 3 асистенции и 4 блокади.

Римпова бе с най-висок коефициент от всички на терена - 34.78.

Локомотив Стара Загора - Академик Пловдив жени 67:53 (14:14, 16:8, 21:15, 16:16)

Локомотив Стара Загора: Пендова 5, В. Иванова 10, Алексиева 20, Делчева 13, Маданкова 13 (Даракчиева 6, Неделчева, Четинова, Абаджиева, А Димитрова, Христова)

Академик Пловдив жени: Ани Римпова 15, Десислава Хилендарова 4, Петя Аргирова 8, Борислава Христова, Надежда Петрова 16 (Стефка Секулова, Ангелина Дрянкова 6, Мария Георгиева 4, Златка Кьосева)