Академик Бултекс 99 надви Черно море за осма победа

Академик Бултекс 99 победи Черно море Тича като домакин с 92:80 в мач от последния за второто завъртане на редовния сезон в Националната Баскетболна Лига (18-и кръг). Силна трета четвърт даде преднина на пловдивчани, които имат по осем победи и загуби до момента и както беше ясно и преди кръга, са на пето място във временното класиране. Варненци са в дъното на класирането с две победи и 14 загуби.

Много равностойна и резултатна първа част доведе до минимален аванс за домакините при 30:27 след няколко обрата. Варненци се държаха близо до съперника и до почивката, като след първото полувреме изоставаха само с две точки при 47:49.

Статуквото се запази в началните минути на второто полувреме, но в края със силна серия за първи път Академик направи аванса си двуцифрен, за да стигне до 70:60 след три периода. В началото на последната част разликата скочи до 15, но Черно море я намали малко и завърши достойно мача срещу силния си противник.

Победителите имаха преднина при борбата и си подадоха повече асистенции – 27:18. Те отнеха цели 14 топки срещу 2 на съперника и съответно предизвикаха повече грешки – 19, извършвайки 11 от своя страна. Академик отбеляза и 14 тройки при доста добра успеваемост – 42%.

Васил Бачев записа 19 точки, 6 борби и 5 асистенции за победителите, дабъл дабъл от 17 плюс 13 борби добави Питър Олисемека, а дебютиралият в мача Трой Франклин се отчете с 16 точки и 6 асистенции.

За варненци 15 точки и 6 борби записа Александър Кръстев, 14 плюс 7 добави Георги Боянов, а с 13 точки и 5 асистенции завърши Пламен Алексиев.