Оборище вкара 4 на изпаднал от Трета лига

Оборище разгроми с 4:0 изпадналия и деморализиран тим на Велбъжд (Кюстендил) в мач от 30-тия кръг на Трета ЮФЛ.
Домакините дръпнаха с 1:0 в 29-та след попадение на Даниел Васев.

След паузата две попадения добави Васил Тачев(59-та и 70-та минута), а Георги Божилов се разписа в 90-та за крайното 4:0.

Домакините доминираха в играта през всичките 90 минути на двубоя и не оставиха съмнения в по-добрата си класа.

Гостите щяха да запишат и още по-разгромна загуба, ако не бяха пропуските на Васил Тачев, Даниел Васев, Георги Божилов, Николай Димитров, Ангел Лачов. Кристиян Димитров пък уцели греда.

Четири кръга преди края на шампионата Оборище заема шесто място в класирането с актив от 48 точки.