10 признака, че животът ви бавно се разпада

Колко често ви се случва, когато си лягате да се замислите дали сте доволни от емоциите на деня? Дом – работа – дом, редки срещи с приятели, чистене в събота, гледане на телевизия вечер – това носи ли ви удовлетворение? Ето няколко признака, които показват, че животът не се развива както искате:

1. Нищо не ви се струва интересно.

 

Мислите, че нищо в този свят не може да ви изненада и просто реагирате скептично на всяка новина. „Изстреляна е ракета към Марс? Тества се нова ваксина?“. Реакцията ви е: „Е, и какво от това?“ Възрастта на човек се определя не само от цифрите в паспорта, но и от способността му да открива нещо ново за себе си, да научава нови неща, да се развива, пише actualno.com. Колко неща в живота ви напоследък са ви развълнували? Ако отговорът е – не много, трябва спешно да направите нещо.

 

2. Не се грижите за себе си и дома си.

Ако не се грижите за външния си вид и не чистите дома си редовно – това е ясен знак, че сте в „личностна криза“. Безразличието към тялото и това, което ви заобикаля, говори, че не всичко върви гладко в живота ви, а още повече, че сте се предали.

 

3. Мразите работата си.

Работният ден току-що е започнал, а вие вече броите часовете до края. Ако мразите работата си, е сигурен признак, че трябва нещо да промените. Може би работата ви е скучна, колегите – недобронамерени или трябва да прекосявате целия град всеки ден в най-натоварения трафик.

 

4. Отказвате да комуникирате.

Всеки има нужда от лично пространство, но, ако не искате да виждате или чувате никого, избягвате приятели и роднини, ситуацията е излязла от контрол.

 

5. Всичко ви дразни.

Започвате да се дразните буквално от всичко: от боклука, който партньорът ви не е изхвърлил, лошите оценки на детето, времето навън, цвета на лака ви за нокти. Избухвате без причина и плачете от гняв. Всичко това показва, че имате нерешени проблеми, но вие насочвате агресията си навън.

6. Имате хиляди вредни навици.

Друг начин да се справите с проблемите е да направите списък на вредните си навици, като алкохол, цигари, преяждане, ровене в Интернет цяла нощ.

 

 

7. Живеете в миналото или мечтаете много за бъдещето.

„В доброто старо време всичко беше по-хубаво“ си повтаряте. Или обратното, казвате си „утре всичко ще е по-добро“. Няма нищо лошо да мечтаете, но това само показва, че подсъзнателно се опитвате да избягате от настоящето.

 

8. Няма с какво да се „заредите“.

Всеки човек има своите начини да се справи с лошото настроение. Може да си купите дреха или чанта, да се разходите в близкия парк, да отидете на фитнес или да се срещнете с приятен. Ако, обаче и тези неща не ви помагат, кризата е очевидна. Имате нужда от по-радикални методи. А защо не и съдействие от специалист.

 

9. Ставате затворник на собствения си телефон.

Според учени от Медицинския университет в Питсбърг, хора, които прекарват над един час на ден в социалните медии, са склонни към депресия. Следенето на живота на другите, провокира чувства на завист и заблуда, че те живеят по-щастливо от вас.

 

10. Гледате на живота си като на „чернова“ и си казвате „Ще започна в понеделник“.

Няма такова нещо като „нов живот“ от понеделник, 1-ви септември, Нова година. Помнете прочутата фраза от „Алиса в Страната на чудесата“ „Утре не е никога днес!“ Може ли да се събудите сутрин и да си кажете: „Най-после днес стана утре?“ Ако искате да промените нещо, не чакайте специален повод или подходяща дата, започнете днес.

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Защо се провали първият мандат за съставяне на правителство?