Ето ги най-добрите пожарникари в Пловдивско СНИМКИ

Служителите на Трета пожарна служба в Пловдив станаха носители на купата на Областното състезание по пожароприложен спорт, което се проведе вчера на лекоатлетическия стадион на гребната база.

Участваха отборите от районните служби “Пожарна безопасност и защита на населението” при РДПБЗН – Пловдив – общо11 отбора по 10 състезатели от териториалните поделения на пожарната в областта.

На второ място в общото класиране са Втора пожарната служба, а на трето - Четвърта РСПБЗН Пловдив. Организатори на събитието са Спортен клуб по пожароприложен спорт “Пловдив 160“ и Регионална дирекция ”Пожарна безопасност и защита на населението” – Пловдив. На мястото присъстваше и шефът на пловдивската пожарна комисар Георги Мангараков.

Състезанието се проведе в 4 дисциплини: “100-метрова пътека с препятствия”, “Изкачване с щурмова стълба”, “Пожарна щафета 4 х 100 м с препятствия” и „Бойно разгръщане от мотопомпа“. Ето и останалите победители:

Призови места в индивидуалното класиране в дисциплината: “Изкачване с щурмова стълба”, заеха следните служители:

1. Михаил Костов – Първа РСПБЗН Пловдив (17,31)

2. Христо Бончев– РСПБЗН-Раковски (17,93)

3. Никола Узунов – Четвърта РСПБЗН Пловдив (19,13)

Призови места в дисциплината “100 м пътека с препятствия”, заеха следните служители:

1. Пламен Писков – Трета РСПБЗН Пловдив (18,09)

2. Атанас Русенов – РСПБЗН Раковски (18,66)

3. Христо Скевов – РСПБЗН Карлово (19,69)

В отборното класиране в дисциплината “100 м пътека с препятствия”, първите три места са следните:

1. Трета РСПБЗН Пловдив – 128,41

2. РСПБЗН Раковски – 129,73

3. Първа РСПБЗН Пловдив – 130,43

В отборното класиране в дисциплината “Изкачване с щурмова стълба” първите места са следните: