Диего Коща спаси Испания срещу борбен Иран ВИДЕО

Испания надви много трудно Иран с 1:0 и спечели първата си победа на Мондиал 2016. Успехът за иберийците дойде след гол на  Диего Коста в 54-ата минута, който имаше голяма доза късмет и реализира с коляно третото си попадение от началото на турнира.

В 62-ата минута Езаталохаи вкара гол за Иран след центриране от фаул, но попадението бе отменено заради засада на Сердар Азмун, като съдията използва системата ВАР. Осем минути преди края на редовното време персите имаха страхотен шанс да изравнят, след като Мехди Тареми засече с глава остро центриране отляво, но топката премина на сантиметри над гредата. До края на мача испанците се опитваха да владеят повече топката в своя стил "тики-така", а персите имаха малко възможности за центрирания и изравнителен гол.

След първия си успех в групата Испания има 4 точки, а в последния трети кръг играе срещу отпадналия вече тим на Мароко. Иран остава трети с 3 точки, като в заключителния си мач среща европейския шампион Португалия, който има 4 точки в актива си.