Босна отупа националите пред празни трибуни в Разград

Пред обидно празни трибуни на малкия стадион в Разград националния ни отбор по футбол загуби с 0:1 контролата срещу Босна и Херцеговина. Това бе и първи мач за държавния ни тим за годината. Тодор Неделев от Ботев остана резерва и влезе чак в 81-ата минута, но не успя да направи нещо запомнящо се.

Селекцията на Роберт Просинечки стигна до успеха след автогол на Васил Божиков в 20-ата минута.  Мачът бе първо домакинство на футболните ни национали далеч от София от 22 август 2007 година. Тогава отстъпихме с 0:1 на Уелс в контрола, която се игра на стадион "Лазур" в Бургас.

Ръководството на Лудогорец се беше погрижило, теренът да бъде в перфектно състояние, въпреки че последните дни валя много сняг в Разград. Ниските температури обаче попречиха трибуните да се напълнят, като половината стадион остана празен.

Нашият селекционер Петър Хубчев заложи на схема 3-5-2. Пламен Илиев на вратата, а Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Васил Божиков бяха централни защитници. Михаил Александров и Петър Занев бяха на двата фланка, а Георги Костадинов, Ивайло Чочев и Георги Миланов, действаха зад Ивелин Попов и Спас Делев.

Първият удар беше за Спас Делев, който стреля слабо с левия крак и Шехич спаси. В 12-ата минута Ивайло Чочев с глава прати топката над горната греда след центриране от корнер.
Хубава атака на "лъвовете" в 16-ата минута завърши с удар в гредата на Спас Делев, но реферът отсъди засада.

При първата си добра атака в 20-ата минута, гостите поведоха в резултата. Дулиевич изведе Колашинак, който центрира остро, Кондо се хвърли на шпагат с Бодуров, след което топката рикошира в дясната ръка на Божиков и влезе в мрежата за 0:1.

В 23-ата минута капитанът Ивелин Попов даде отличен пас на Георги Миланов, който от много добра позиция стреля в аут.

Михаил Александров пък пропусна сам срещу вратаря в 26-ата минута. Футболистът на Арсенал (Тула) стреля сило, но Шехич изби. Тимът на Босна контраатакуваше доста опасно, като създаваше проблеми на родната защита, която играеше за първи път в тази схема.

Попов нанесе пореден удар от фаул, но без да затрудни стража на босненците. Силен изстрел на Александров в 36-ата минута беше избит от Шехич.

Кодро направи невероятен пропуск в 40-ата минута, когато от пет метра не уцели вратата на Пламен Илев.

Втората част започна с две промени в състава на Босна. Медунянин и Милошевич замениха Сарич и Кодро.
Пянич стреля над вратата на Илиев в 53-ата минута, след което Чорбаджийски получи първия жълт картон заради неспортсменска проява. Пянич центрира хубаво от фаул, но игра на гостите не успя да нанесе решаващ удар и топката излезе в аут. Кирил Десподов, Мартин Райнов и Симеон Славчев замениха едновременно Делев, Чочев и Миланов.
Младият напаател на "червение" имаше веднага възможност да пробва удар, който беше спасен.

БЪЛГАРИЯ - БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА 0:1
0:1 Божиков (20-автогол)

БЪЛГАРИЯ: 13.Пламен Илиев, 5.Николай Бодуров, 4.Божидар Чорбаджийски (75-2. Страхил Попов), 15. Васил Божиков, 3.Петър Занев (82-8.Тодор Неделев), 17. Георги Миланов (62-22. Мартин Райнов ), 7. Михаил Александров, 14. Георги Костадинов, 18. Ивайло Чочев (62-6. Симеон Славчев), 10. Ивелин Попов, 9. Спас Делев (62-19. Кирил Десподов)
Резерви: 1.Божидар Митрев, 11.Станислав Манолев, 12. Камен Хаджиев, 20.Цветомир Панов, 21. Иван Минчев, 23. Радослав Кирилов

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА: 12. Ибрахим Шехич, 5.Колашинак, 2.Мемишевич, 17.Зуканович, 3.Бичакчич, 21.Сарич (46-8. Медунжанин), 10.Пянич, 7.Бешич (13. Цимирот), 9.Дулиевич (69-20. Закарич), 11. Джеко, (76-14. Превляк) 18. Кодро (46-23. Милошевич)
Резерви: 22. Пирич, 1. Кьошевски, 6. Вранеш, 15. Сунжич, 19. Вишча, 16. Баич

Жълти картони: Чорбаджийски, Райнов - Б

Червен картон: Райнов (88) - Б

Съдия: Франсоа Летише (Франция)

Стадион: "Лудогорец Арена" - Разград