Задържаха четирима за нападението срещу македонския клуб в Благоевград
- 18:00, 07.02.2023
- 647
- 0
Четирима души са арестувани за нападението срещу македонския културен клуб в Благоевград. Според информацията арестуваните са двама мъже и две жени, съобщи bTV.
Те са направили самопризнания за случилото се. Вътрешният министър Иван Демерджиев е уведомил своя македонски колега. Демерджиев ще настоява да бъдат предприети действия от страна на Северна Македония.
Преди дни стъклото на културния клуб беше счупено от неизвестни извършители. Това стана няколко часа, след като честванията на Гоце Делчев в Благоевград бяха приключили. Вчера премиерът на Република Северна Македония Димитър Ковачевски остро осъди случилото се, наричайки го „вандалския акт". Скопие настоя българските власти "да открият и санкционират извършителите и да осъдят вандализма".
Кметът на Благоевград коментира, че случилото се е било с цел провокация. "В края на краищата провокацията, която се целеше, беше постигната с помощта на политиците от Северна Македония", заяви градоначалникът Илко Стоянов.
Водещи новини
Коментари
Отговор на коментара написан от Премахни