46

Петима криминално проявени са в ареста заради камиона с мъртви мигранти

Петима са задържани по случая с изоставен край Локорско камион с мигранти, всичките са криминално проявени. Това каза главният секретар на МВР гл. ком. Петър Тодоров.

„Това е един наистина трагичен случай. Към момента има задържани 5 лица. Всички те са криминално проявени с множеството криминални прояви. Две от тях имат множество прояви за трафик на мигранти”, уточни той.

Заподозрените организатори на групата имат две досъдебни производства за миналата година. По едното от тях има условна присъда от 5 месеца лишаване от свобода, подчерта главният секретар на МВР. Гл. ком. Тодоров подчерта нуждата от законови промени и призна, че у нас много малък процент от присъдите са ефективни.

Двама от тях са задържани в Бургас, а други двама - в София. Те остават в ареста за 24 часа, все още не са им повдигнати обвинения. Зам.-главният прокурор уточни, че полицията е заловила заподозрените в собствените им домове. Единият от заподозрените живее в близкото село Чепинци. Домът му се претърсва за предмети, уличаващи дейността. Според следователите именно той е управлявал камиона. 

По информация от източници на NOVA единият от задържаните е с прякор Делкото. Той е осъждан за каналджийство. Последно е бил задържан през 2017 г. Неговата роля при трагичния инцидент, станал в петък,  била свързана с организацията на трафика. Вече бил разпознат от няколко афганистанци, оцелели в камиона. 

Делкото е женен за афганистанка, чийто брат живее в Истанбул и праща групите мигранти към България.

Телата на 18 бежанци бяха намерени в камион край софийското село Локорско. Сигналът в МВР за изоставен товарен автомобил и група хора около него е постъпил около 14.15 ч. Няма данни за пътен инцидент, съобщават от полицията. Камионът бил с търговски номера.

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
4 коментара
Тошко

Тошко

20.02.2023 | 17:14

Рано или късно всички ште си платят .ония от горе гледа.

Отговори
1 0
Тия,дето са виновни и са запечатали хората в камиона умишлено,заслужав

Тия,дето са виновни и са запечатали хората в камиона умишлено,заслужав

18.02.2023 | 09:59

Заслужават ЖИВИ ДА ГИ ПОГРЕБАТ!!!Да имат същата учадт като загиналите!Убийци гнусни!

Отговори
5 0
Западняк

Западняк

17.02.2023 | 23:00

Оказва се че в повечето случаи става дума за едни и същи каналджии, които правораздаването на кочината не може да заключи. Политиците не се интересуват от правна реформа, тъй като там няма нищо за крадене. Виж граничната стена за 5 милиарда евро ще напълни много гуши, джобове и чекмеджета. Всичко е въпрос на предимства.

Отговори
16 6
Лижи

Лижи

18.02.2023 | 06:03

Еврейгейски пишки продажна иззмет ходи в геей барове и лапай

Отговори
2 2

Анкета

Кои партии и коалиции може да сформират правителство след вота на 2 април?