71

Пече ли се кабинет? От ИТН издадоха коя партия отворила интересна врата

Разговорите в търсене на подкрепа за кабинет продължават. "Има такъв народ" (ИТН) проведе среща с "Възраждане" и "Продължаваме промяната - Демократична България" (ПП-ДБ) в петък.

"Имаме събрани 66 гласа в тази бурна политическа седмица, в която ние от ИТН се нагърбихме с почти невъзможна огромна задача да стартираме поне разговорите и нормалното отношение в парламента. Получава се. 

Има сериозно одобрение по начина, по който изглеждаме. Хубав ход беше всичко това да се излъчва", коментира зам.-председател на ПГ на ИТН Станислав Балабанов в ефира на Bulgaria on air.

Как преминаха срещите с ПП-ДБ и "Възраждане"?
Обществото иска работеща институция, която да се справя пред предизвикателствата, подчерта той.

"В противен случай гледаме едни играчи на политическата система, за които партийните сметки са на първо място.

Интересна врата отвориха ПП-ДБ.

Това ни е вторият разговор с тях. Имаше конструктивен разговор между хора, с които на практика сме се замервали с политически определения.

Имаме ясна картина - имаме маса на преговори без Делян Пеевски, имаме на масата ясно законодателство по отношение на антикорупционната реформа. Ако стигнем до формиране на ясно законодателство, има възможност за втори кръг от разговори", подчерта Балабанов.

По думите му ИТН има експертен състав и хора, които могат да поемат отговорност.

В събота ИТН ще преговаря с ГЕРБ-СДС
"Борисов заговори за държавническо поведение. Важното е да изковем възможността от реално законодателство. Ако отидем на избори, ИТН ще направи всичко възможно да даде добрия пример, необходимия разум и възможността на обществото да види, че хора могат да работят в сградата на парламента.

Поставяме началото на добра основа. Ако видим, че няма воля и всичко е просто фасада, ще върнем мандата в нормалния конституционен срок. Държавата е заложена в ръцете на първия.

Трябва да мислят, имат тази възможност. България е на прага да се изправи срещу стария модел", обобщи Балабанов.

Анкета

Кой е най-големият проблем на българското училище?