4232

Времето беснее: Дъжд удря безпощадно! Тези райони да се готвят: Снегът ги връхлита!

В петък и събота времето ще остане предимно облачно

 

Днес:

През сутрешните часове в равнините на места ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между 1° и 5°, а максималните – между 5° и 10°. За София температурите ще варират от 2° сутринта до 5° през деня. Атмосферното налягане е малко над средното за декември и ще продължи да се покачва.

 

По Черноморието:

Облачно време с изолирани слаби превалявания от дъжд. Север-североизточният вятър ще бъде слаб до умерен. Максималните температури ще достигнат 8°-9°, а морската вода ще остане топла – 11°-12°. Вълнението ще бъде умерено, около 2-3 бала.

 

В планините:

Ще преобладава облачно време, на места със слаби превалявания от сняг. Ще духа слаб вятър от южната четвърт. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 3°, на 2000 метра $ около минус 2°.     

 

През следващите дни:

В петък и събота времето ще остане предимно облачно. На места, главно в Северна България, ще превалява дъжд, а в петък сутринта в северозападните райони ще има и сняг. Вятърът ще е слаб, в източните райони – до умерен от юг-югоизток. Температурите ще се повишават, като в събота минималните ще бъдат между 2° и 7°, а максималните – между 9° и 14°.

Преходът към по-топло време ще бъде съпроводен от увеличена облачност, но влошаване на условията не се очаква.
 
 
 
 
 

Анкета

Ще имаме ли редовно правителство или пак отиваме на предсрочни избори?