Румен Радев честити Рождество Христово, ще присъства на Българската Коледа
- 11:15, 25.12.2024
- 613
- 0
Президентът на България Румен Радев честити Рождество Христово.
"Честито Рождество Христово, скъпи сънародници!
На днешния голям християнски празник пожелавам всеки български дом да бъде изпълнен със здраве и благополучие. Нека запазим частица от топлината на светлите празнични дни и в дните през Новата година. Пожелавам надеждата, вярата и единството, които символизира Рождество Христово, да бъдат спътници на всички нас. Само единни можем да съхраним традициите си и да градим достойно бъдеще за България!".
Румен Радев и неговата съпруга Десислава Радева ще присъстват на традиционния благотворителен спектакъл „Българската Коледа“.
Двадесет и второто издание на инициативата, която е под патронажа на държавния глава, е под надслов "Дари надежда на дете в беда". Целта е осигуряване на високотехнологична апаратура за ранна диагностика и съвременно лечение.
Концертът започва в 20:00 ч. в Народния театър „Иван Вазов“.
Изявени български музикални изпълнители ще подкрепят с участието си в концерта благотворителната кампания в помощ на децата в беда. В рамките на спектакъла ще бъдат изпълнени обичани български песни под съпровода на Симфоничния оркестър на БНР с диригент Георги Милтиядов.
На сцената на Народния театър „Иван Вазов“ ще излязат Еделина Кънева и Кристина Кокорска, Веселин Маринов, Никола Тодоров, Лазар Кисьов и Кристина Иванова, Дичо, Теди Кацарова, Роберта балет, Квартет Destiny, Руслан Мъйнов, Детският хор на БНР с диригент Венеция Караманова, Гергана Карапанова и балетно студио „Съгласие“, квартет „Белканто“, Детска вокална група „Бон-Бон“, Национално училище за танцово изкуство, "ЛаТиДа", трио „Фида“, Елия Тодорова, „Петте сезона“, Балетът на Ефемия Фарт от Първа английска гимназия, Tenori d'Amore, Коцето-Калки, Мартина Табакова, Теодор Георгиев и група „Медикус“.
Водещи на тазгодишния коледен благотворителен спектакъл ще бъдат Петя Дикова и Руслан Мъйнов.
Зрителите на празничния концерт могат да подкрепят каузата с изпращане на SMS на номер 1117.