Излизането от областните градове по празниците само в краен случай

От Разпети петък до понеделник ще се спазва изключително стриктно заповедта на министъра на здравеопазването Кирил Ананиев да не се позволява напускането на областните градове без основателна причина.  Това предупреди в Банско премиерът Бойко Борисов.

"На Разпети петък не работят. Не могат да напускат областните градове", аргументира решението за затягането на пропускателния режим Борисов. Пазарите ще работят и утре, а след това ще отворят чак в понеделник след Великден. "Разпоредих на министъра да отпуснем и четвъртък, затова за три дни ще издържат. Ще изсъхне ли за нощ лукът? Всеки взел по една връзка и вика - изсъхна ми лукът", възмути се Борисов.

Убеден съм, че до няколко месеца ще има и ваксини, ще се намерят лекарства. Спасихме ви от мигрантската криза, искаме да запазим българите живи и здрави. Всеки друг, който си позволява да бърбори други неща, аз ще направя колкото и да ни мразят за това. Всички бизнеси, които могат производствата им да работят, ще работят. Тези, които не може, ще ги компенсираме и ще им помагаме, отбеляза Борисов.

 

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
17 коментара
Бай Грозю

Бай Грозю

15.04.2020 | 23:48

Мръсни мърши,забранявайте докато можете, после ще срещнете народната любов

Отговори
6 1
Цветан

Цветан

15.04.2020 | 22:07

Кретенията на добичето от Банкя е безгранична.

Отговори
11 1
амили

амили

15.04.2020 | 20:43

СТИГА СТЕ МРЬНКАЛИ АМИ ИЗПЬЛНЯВАЙТЕ КАКВОТО ВИ СЕ КАЖЕ.ЗАЩОТО АКО НЕ ГО НАПРАВИТЕ ИМА ВЕРОЯТНОСТ НИКОГА ДА НЕ СЕ СЬБЕРЕТЕ С БЛИСКИ И ПОЗНАТИ ,ЗА ВСИЧКО СИ ИМА ВРЕМЕ ,СЕГА МОМЕНТА Е ТАКЬВ И И ТРЯБВА ДА СЕ МИСЛИ РАЗУМНО.ПОТЬРПЕТЕ .

Отговори
5 26
ДОК

ДОК

15.04.2020 | 17:41

Коя е истината? Вижте едно мнение. https://www.facebook.com/JesikaBestEroic/videos/1351998828333822/UzpfSTE2NzQ2MDU4MDI6MTAyMTQwMzg4MjU3OTk0MTc

Отговори
4 3
ТИКВАТА

ТИКВАТА

15.04.2020 | 17:15

ВИНЕТУ СКОРО ЩЕ ВИ ТРЕПИМ

Отговори
16 15
А.Костов

А.Костов

15.04.2020 | 17:12

Забранете и дишането ! Направо ни бомбардирайте и да се свършва

Отговори
28 10
Аз пиша

Аз пиша

15.04.2020 | 16:32

А тези които наистина работят как да го доказват на полицаите?

Отговори
17 4
Десислава

Десислава

15.04.2020 | 16:05

Може ли линк към заповедта?

Отговори
11 7
Владо

Владо

15.04.2020 | 16:28

На сайта на министерството няма такава заповед и повечето новинарски сайтове промениха заглавията. Ето линк към сайта. https://www.mh.government.bg/bg/normativni-aktove/zapovedi-pravilnitsi-instruktsii/

Отговори
15 3
мдам

мдам

15.04.2020 | 15:53

Т.е хората не могат да се съберат с родители, баби, дядовци, кумове по села и градове. Тва е пълен цинизъм. Всеки може да извади фейк бележка. Нужно ли е да се стига до това. Пълен абсурд. Значи в четвъртък можеш да се виждаш, но в неделя на Великден не можеш. Великден е семеен празник. Позор.

Отговори
35 23
мъда-м

мъда-м

15.04.2020 | 18:44

Така е Великден е семеен празник(макар че според доста хора е по-скоро църковен празник) - та нека да го почетем, да се съберем със семейства, приятели и познати, да празнуваме заедно 3 дни и да си отнесем по два джоба коронки вкъщи та да има и за комшиите дето спазват тия пусти заповеди, чиято единствена цел е ни прецака и да ни развали рахатлъка. Ей и след повече от 120 години бай Ганьо си е бай Ганьо, че даже е прибавил и още колорит та да се вижда от далече.

Отговори
21 8
ами че

ами че

15.04.2020 | 20:33

Позор си ти с това мислене ,ще се истьрпи ведньж,защото в противен случай може никога да не празнувате великден.АМАН ОТ МРЬНКАЩИ И ТЬПИ ХОРА.

Отговори
6 10
СПАСителя:

СПАСителя:

15.04.2020 | 15:43

Спасил нанайци! Ако Ердоганя беше отворил границите за орките, както плашеше, щяхте да видите едно "спасение"... Този нарцисоид "плаче" за психиатрична експертиза!

Отговори
24 11

Анкета

Кои партии и коалиции може да сформират правителство след вота на 2 април?