"Булгаргаз" обявява търгове за доставка на втечнен природен газ за ноември и декември
- 12:11, 20.09.2022
- 383
- 2
"Булгаргаз" ще обяви търгове за доставка на втечнен природен газ за ноември и декември 2022 г. Целта ни е максимално широк кръг компании да участват, заяви директорът на "Булгаргаз" Деница Златева.
"Тези търгове са изключително важни за гарантиране на енергийната сигурност на страната. Булгаргаз" разполага с 10,6 млн. мегаватчаса на терминала в Александруполис за период от 10 години. Водим преговори за осигуряване на слотове за регазификация за ноември и декември", добави Златева по време на брифинг с министъра на енергетиката Росен Христов.
Златева обясни защо дългосрочните преговори стартират сега. „Защото този търг, за разлика от краткосрочния и средносрочния, ще премине през няколко етапа и ще обхване период от 6 месеца. Т.е. оценката и изборът на доставчици ще се случи през месец март 2023 г.”.
Очаквайте подробности!
Водещи новини
Коментари
Отговор на коментара написан от Премахни

