49
Следвайте ни

3-годишно дете на косъм от смъртта след лекарство за високо кръвно

viber icon

3-годишно дете се размина на косъм от смъртта, след като фелдшер му инжектира лекарство за високо кръвно. Малкият Стелиян от луковитското село Румянцево страдал от алергия към определен вид мъхести плодове, пише 24 часа. Във вторник вечерта пил плодов сок, от който получил обриви по цялото тяло, разказа баба му Ани Илиева.

Позвънили на Спешна помощ в Луковит, от където изпратили линейка с жена фелдшер. На майката Сара и на бабата направило впечатление, че тя е твърде възрастна. Фелдшерката поставила инжекция на момченцето и си тръгнала. „Помоли ме да й изнеса чантата до линейката – била изморена. И като се върнах видях внучето, че клюма. След две минути заспа. Бутахме го, не реагира – ужасно се изплашихме”, спомня си преживения стрес бабата.

За щастие на масата имало две ампули и видели, че са от хофлазолин. „Аз съм с високо кръвно, знам за какво се използва. Веднага се обадихме в Бърза помощ, обяснихме какво е станало и поехме натам", разказа още Ани Илиева. От Луковит малкият бил транспортиран до токсикологията в плевенска болница, включили го на системи.

По същото време съпругът й бил в болницата и чул как фелдшерката възкликнала: "Мале, убих на хората детето", и й прилошало. После обаче отричала да е поставяла такъв медикамент на детето.

Още по темата четете ТУК

Още от категорията

Виж всички

Коментари (1)

Пациент

Пациент

07.10.2021 | 14:57

Много лошо!Добре е, че бабата е знаела за хлофазолина!Така е, когато в здравната сисема работят масово много възрастни медици!Същото е и когато работят по на две, три места!

Отговори
1 0

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

За кой кандидат-президент ще гласувате на 14 ноември?