Аржентина на четвъртфинал с бой над Катар

Аржентина мина през иглени уши за класирането си към четвъртфиналите на тазгодишното издание на Копа Америка 2019. Гаучосите се нуждаеха от задължителен успех над Катар в последния си мач от група В и го постигна, печелейки с 2:0. Условието Меси и компания да финишират на второто място бе, че Колумбия трябваше да играе „феърплей” и да не позволи лековато Парагвай да победи „лос кафетерос”. По този начин "гаучосите" отидоха на Венецуела на четвъртфиналите, след като венецуелците завършиха на второ място в група А на турнира.

Все пак хората на Лионел Скалони реализираха ранен гол чрез Лаутаро Мартинес в четвъртата минута, откривайки резултата в Порто Алегре, а втори гол – на Серхио Агуеро в 82-ата сложи точка на спора с Катар.