Подай сигнал

Арсенал - Наполи и испански дуел в ЛЕ

Спорт

от Дончо Донев 210 прегледа 0

Жребият за четвъртфиналите на турнира Лига Европа бе изтеглен и противопостави Арсенал и Наполи, които са сочени като фаворити за спечелването на втората по значимост клубна надпревара на Стария континент. Топчиите още не се бяха нарадвали от щастливата промоция сред първите 8 отбора, когато разбраха, че ще имат за съперник тима от Южна Италия. Възпитаниците на Унай Емери продължиха, след като получиха здраво рамо от латвийски рефер на реванша срещу Рен. След 0:2 във Франция момчетата на Емери надделяха с 3:0. Дял за крайния им успех обаче имаше Андис Трейманис, който при 1:0 не изгони героя на вечерта Обамеянг за брутален фаул.
На тази фаза ще има испански сблъсък - Виляреал и Валенсия. Вторият английски тим на този етап в Лига Европа Челси ще има за съперник Славия Прага, а Бенфика ще играе с немския Айнтрахт Франкфурт. Любопитното е, че Челси и Арсенал могат да се срещнат чак на финала, ако продължат напред в турнира.

Четвъртфиналните мачове ще се играят на 11 и 18 април, полуфиналите на 2 и 9 май, а финалът е насрочен за 29 май в Баку, Азербайджан.

Кой с кого: Останаха само 16-те най-добри в цяла Европа

Първи бе изтеглен тимът Наполи, който ще има за съперник Арсенал. "Артилеристите" обаче ще са домакини в първия мач, защото по-късно стана ясно, че Челси ще е домакин в реванша на своя сблъсък.

Следващата двойка противопостави Виляреал и Валенсия.

Отборът на Бенфика ще играе с Айнтрахт Франкфурт.

Четвъртата двойка в четвъртфиналите е между Славия Прага и Челси.

На полуфиналите ще се срещнат победителят от Арсенал/Наполи срещу победителя от сблъсъка Виляреал/Валенсия.

В другия полуфинал ще играят победителят от Бенфика/Айнтрахт срещу победителя от двойката Славия Прага/Челси.

Важните дати: 11/18 април: четвъртфинали 2/9 май: полуфинали 29 май: финал