Английски финал и за Лига Европа

Челси стигна до двубой с Арсенал след победа с дузпи над Айнтрахт

Спорт

от Дончо Донев 536 прегледа 0

Челси - Арсенал ще бъде финалът в Лига Европа. Носител на втория по значимост клубен трофей на Стария континент отново ще е тим от Англия, след като в сряда стана ясно, че за Шампионската лига ще спорят Ливърпул и Тотнъм.
Челси стигна през иглените уши на дузпите до финала. Сините надвиха Айнтрахт с 5:4 и ще се изправят срещу Арсенал. Топчиите удариха Валенсия като гост с 4:2. Финалът е на 29 май в Баку.
На Стамфорд бридж резултатът откри Рубен Лофтъс-Чийк в 28-ата минута. Гостите върнаха равенството чрез Лука Йович в началото на втората част. Резултатът се запази до края и така двубоят влезе в продължения, в които отново не бе отбелязан гол. При дузпите за Челси пропусна единствено капитанът Аспиликуета, докато вратарят на английския тим Кепа хвана ударите на Хинтерегер и Пасиенсиа.