ЦСКА се изгаври с Левски по навик

ЦСКА се изгаври с Левски за пети пореден път в българското първенство. Въпреки срамното си отпадане от Лига Европа, армейците пак биха Левски, този път с 2-0, а в последния половин час на мача бяха с 10 души на терена. Антон Карачанаков се оказа големият герой в мача. Младият футболист откри резултата след фамозен гол от фаул в началото на второто полувреме, а малко след това той асистира на Серджиу Буш за втория гол, пише Дон Балон.

Левски пък си е все толкова зле, както беше и през миналия сезон и черните облаци над Пепе Мурсия и Георги Иванов - Гонзо вече надвиснаха. На отбора от "Герена" се очертава сериозен комплекс от ЦСКА и Стойчо Младенов, който пък вече спокойно може да бъде наричан Петорчо.

ЦСКА вече има 2 победи в 2 мача и оглавява класирането с 6 точки, като единствен до момента е с пълен актив. Левски пък има само 1 точка след равенството в първия кръг с Локо Пд.

В състава на ЦСКА имаше много промени след чутовния резил в Молдова. Якуб Дивиш отново бе на вратата, а от полевите играчи, стартирали срещу Зимбру, само 4-ма запазиха своите места защитниците Тунчев и Попов и бразилските халфове Бергонси и Маркиньос. Като партньор на Тунчев в центъра на отбраната бе Причиненко, а ляв бек бе Супусепа, който на реванша в Лига Европа влезе на мястото на контузения Василев. В халфовата линия наравно с Маркиньос и Бергонси действаше още Сънди, а по крилата треньорът на ЦСКА заложи на Милисавлевич и Карачанаков. Атаката на отбора бе водена от румънеца Буш.

И в Левски имаше доста промени в състава след мача с Локо Пд, като някои от тях бяха заради контузии. Може би малко неочаквано на вратата застана Стефано Кунчев, а пред него защитното каре бе Минев, Белаид, Стойчев и Крумов. Гаджев се завърна в титулярния състав, а на позицията на Сърмов стартира Прохазка. Тримата чужденци с офанзивни функции - крилата Бедоя и Педро и вторият нападател Аниете, също започнаха мача, а най-отпред бе Божинов.

Левски можеше да поведе в резултата още във втората минута. Сините спечелиха правото да изпълняват фаул край тъчлинията и след центриране на Гаджев - Белаид засече с глава, но топката премина край гредата. Малко след това Крумов направи хубав рейд по крилото и опита нещо средно между удар и прострелно центриране, но играчите в червено с дружни усилия осуетиха головата ситуация.

Последваха сравнително скучни минути. ЦСКА уж повече владееше топката, но изобщо не успяваше да стигне до някаква ситуация пред противниковата врата. В 15-тата минута пък Гаджев стреля отдалеч, но твърде анемично и Дивиш улови. В 20-тата минута Кунчев сам реши да "помогне" на ЦСКА, след като се забави с изчистването на една топка и за малко да я подари на Буш, който при малко повече настоятелност, можеше и да огорчи сините.

В 30-тата минута Левски поиска дузпа за игра с ръка на Тунчев, но както бе видно от повторенията - такава нямаше и правилно не бе отсъдена, понеже играчът на ЦСКА посрещна топката с тялото си. Червените създадоха напрежение за съперника чак в 33-тата минута, когато Буш овладя в наказателното поле и отправи остро центриране, но то не бе засечено от негов съотборник. Минута-две по-късно се получи нещо подобно, но пред вратата на ЦСКА, но и от нея не произлезе голов удар.

В 36-тата минута дойде и най-доброто положение до момента в мача. Луис Педро получи от Гаджев, овладя, преодоля защитник и стреля, но Дивиш отби в корнер. Пет минути преди края на първата част ЦСКА изпусна пък своя най-голям шанс до момента - Милисавлевич изведе по отличен начин Карачанаков, който бе посрещнат само от Крумов. Играчът на ЦСКА обаче не уцели добре топката, която бавно-бавно се търкулна в аут.

До края на полувремето Кунчев отново показа, че е несигурен с топка в крака, когато се налага да изчиства и със сигурност е накарал доста сини фенове да изтръпнат. В същото време Левски можеше още веднъж да стигне до гол след поредно ниско центриране, но там в получилия се калабалък, Дивиш боксира и успокои нещата, с което дойде и краят на полувремето.

След ситуацията на терена се промени. В 47-минута Карачанаков изпълни прекрасен фаул и след като Кунчев не се намеси по най-добрия начин, топката се чукна в напречната греда и се оплете в мрежата на Левски за 1-0! Пробивът на ЦСКА можеше да бъде затвърден след подновяването на играта, което не се случи веднага след гола заради хвърлени димки и ракети на терена.

Карачанаков проби отляво и намери Буш, който засече, но прати кълбото в аут. В 56-мата минута обаче двамата повториха упражнението след ново неразбирателство в отбраната на вечния враг и този път прошка за Левски нямаше. Румънският нападател с глава успя да вкара за 2-0!

Играчите на Пепе Мурсия бяха в нокдаун. ЦСКА се чувстваше в свои води след "блицкрига", който метнаха на съперника и армейците ставаха все по-уверени и по-опасни в предни позиции, като в 60-тата минута Маркиньос можеше да сложи точка на спора, но ударът му с глава бе неточен.

Малко след това бразилецът с български паспорт направи голяма глупост - той получи втори жълт картон за безсмислен фаул и бе изгонен. Стойчо Младенов започна да протестира и бе изгонен също от скамейката.

Оттук беше ясно едно - Левски ще атакува, а ЦСКА ще се брани и ще чака шанс на контри. Сините обсадиха наказателното поле на червените, но не успяваха да измислят нищо съществено. Междувременно смените на Пепе Мурсия бяха доста странни - Огнянов, който от следващата седмица ще бъде под наем в Локо София, се появи на мястото на Аниете, а пък Прохазка бе заменен от Велев. Стойчо Младенов пък укрепи средната линия с включването на Галчев.

След като сините не успяха да се възползваха от численото си предимство, логично беше и някой от отбора на Пепе Мурсия също да бъде изгонен заради нервност. Този някой се оказа Луис Педро, който през второто полувреме тотално се загуби и накрая също си изпроси червен картон. В крайна сметка ЦСКА запази преднината си, а червената публика в края пееше "Сини абонати".