Страхотен Академик обърна Берое в драма

Академик Бултекс 99 Пд игра страхотно и записа авторитетна  победа в Националната баскетболна лига за мъже. В зала Строител пловдивският тим надигра силния тим на Берое с 86:80 /21:25, 31:42, 59:60/ за втория си успех в шампионата след този в първия кръг срещу Ямбол. Отборът, воден от Асен Николов осъществи запомнящ се обрат, след като на почивката изоставаше с 11 точки. Със самоотвержена игра в отбрана авансът на гостите бе намален само на 1 точка в края на третата четвърт, а четвъртата се превърна в истинска драма. Берое повед с 6 т. в началото, но Академик вкара 6 от общо 9-те си тройки в мача в епилога на двубоя - по две на Васил Бачев, новото попълнение Александър Митрович и Божко Йовович. Минута преди края Академик напълно изравни играта и резултата и в края взе своето. Показахме характер, откакто поех отбора, работим основно в защита и това вече започва да дава своите плодове. Спечелихме мача, основно благодарение на добрата отбрана, коментира Асен Николов след срещата. Най-резултатен за студентите бе Йовович с 21 т., Бачев добави 20, Митрович добави 19, от които 4 тройки, американецът Майкъл Харт играе все по-силно и се отчете с 9 т. В следващия кръг Академик гостува на Балкан.