Спартак Пд рухна класически в Поморие

Евроколежа спечели дербито с Карлово

Отборът на Спартак Пловдив загуби с 3:0 гостуването си на лидера в Югоизточна В група. Кючукпарижани бяха много стъписани и до 9-ата минута вече губеха с два гола в резултата. Само 34 секунди бяха достатъчни на централния нападател на Поморие Данаил Стоянов да вкара за 1:0.  Капитанът на морския тим Любомир Божинов покачи с попадение директно от корнер в 9-ата минута. Таранът Данаил Стоянов направи загубата на Спартак класическа с втория си гол в двyбоя в 61-ата минута.

Резултатът е неприятен за нас, каза след мача треньорът на Спартак Манол Георгиев. Имаме полза от такива мачове със силни отбори, тъй като така търпим развитие. Получихме два леки гола понеже бяхме пренавити.Казах на момчетата, че това не е Челси или Манчестър Сити, но не стана. Ще си кажем грешките и продължаваме напред,оптимист бе Манол Георгиев.