Родители пращат детето си да продава цветя по заведенията нощем

Потресаващо разкритие за родители, които експлоатират децата си показа репортаж на Би Ти Ви.

Малко след 21 часа в столично заведение влиза момиче, което продава цветя. Казва, че майка й не знае за бизнеса и изхарчва парите, които изкарва за сладоледи.

След като не успява да продаде букет, след известно време детето отново се връща и казва, че парите й трябват за болната й сестричка, която имала операция на крака. Изпуска се, че майка й понякога знае, че продава цветя, но момичето не винаги й казвало къде отива. Казва и че има братче на 12 години, което също продава цветя. Когато телефонът на детето звъни, тя се отдалечава от хората, за да проведе разговора. След сигнал до 112 пристига полиция.

Детето започва да се моли да не го заключват и се разплаква. Полицаите я призовават да се обади на майка си, за която детето казва, че е у тях. Майката обаче пристига за минути, тъй като се оказва на метри и обяснява, че е чакала детето си наблизо, но отрича то да е било принудено да изкарва пари. Пристига и бащата. Той обяснява обаче, че майката е с нея, а те не крадат, нито лъжат.

„Продаваме, за да се изхранваме. В Германия не се спира това, а камо ли в България“, категоричен е той и признава, че има 8 деца и други от тях също продават. От ДАЗД заявиха по случая, че имат само един подаден сигнал за експлоатирано дете и то от чужденец.

Хората не знаят как да подадат сигнал, а и не смятат, че този сигнал ще има резултат, споделят от институцията. Законодателно е много трудно да се докаже трудовата принуда, по думите им. Когато детето се учи да помага на родителите си, това е допустимо, но е наказуемо, ако заради тази работа детето няма достъп до образование и други свои нужди, обясняват от ДАЗД. Телефоните, на които могат да се подават сигнали за проблеми с деца, са 111 и 116. Те са денонощни.

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
3 коментара
дддд

дддд

28.08.2015 | 14:13

Иаз съм работила цяло лято на ученически бригади по селата за да си купя колело-сегашните деца знаят само да искат и да консумират-възпитават се на мързел и угоди

Отговори
0 0
Марашалия-Ортамезар.

Марашалия-Ортамезар.

28.08.2015 | 10:01

РАЗКАЗ КАТО ФАКТ: Пловдив, началото на петдесетте години на двадесетият век. Родителите ми работиха за грошове като тютюноработници.Имах огромното желание да свиря на китара, но родителите ми нямаха възможност да е закупят за това през летните ваканции след пети, шести и седми клас(правете сметка Вие за годините ми) работих в село Голям Чардак по събирането на реколтата на домати и си купих китара Колко родители днес също нямат възможност да купят желаната вещ на децата си?-въпрос за размисъл??!!

Отговори
0 0
Стево

Стево

28.08.2015 | 09:21

Не разбрах кое е потресаващото в случая. Тези неща трябва да се поощрявят . Не ги карат да крадат а ги учат да работят.

Отговори
0 0

Анкета

Защо се провали първият мандат за съставяне на правителство?