Реал пречупи Байерн с 1:0

С гол на Карим Бензема в 19-та минута Реал Мадрид победи Байерн с 1:0 в първия полуфинал от Шампионската лига на Сантяго Бернабеу и взе минимален, но ценен аванс преди реванша в Мюнхен след седмица. Двубоят напълно оправда очакванията, двата тима поднесоха продукция от висша класа с много бързина, техника, импровизация, физическа мощ, драматизъм и доста положения и пред двете врати. Баварците цял мач натискаха, сякаш мачът се играеше не на Бернабеу, а на Алианц Арена в Мюнхен. Домакините приеха това предизвикателство и явно се чувстваха по-комфортно по този начин. В 19-та минута белите изиграха блестяща контра и след великолепна триходова акция Роналдо - Коентрао - Безема, последният откри резултата. Баварците атакавуха безспирно, но футболистите на Реал се защитаваха самоотвержено, а Касияс бе непробиваем на врата. В последните минути той спаси удар на Гьотце от чиста позиция, а преди това Мюлер стреля опасно, но топката рикошира в крака на защитник и излезе в корнер. Междувременно и домакините пропуснаха чисти положения чрез Ди Мария и Роналдо. Въпреки, че имаха игрово превъзходство, подходът на баварците бе меко казано авантюристичен и те бяха наказани за тази ненужна проява на смелост. Има мачове, в които е по-добре да се въздържиш от показна демонстрация на сила и превъзходство. Още повече в момент, в който формата на Байерн е далеч от онази в началото на сезона, донесла  титлата в Бундеслигата далеч преди края на първенството.