Приятел на изчезналия Момчил - на детектор на лъжата

Младеж от обкръжението на изчезналия пловдивски студент Момчил Семерджиев е бил подложен на детектора на лъжата, тъй като разследващите се усъмнили в него. Криминалистите отказват подробности дали той е издържал теста. Братът на Момчил - Явор, също има информация, че полиграфът е бил използван, но не знае кой е бил проверяван с него, пише “24 часа”.

Над 20 души досега са дали показания, претърсени са 4 адреса. Все още няма следа от 20-годишния пловдичанин, въпреки че полицията в цялата страна го издирва. Проверяват се болници, хотели, частни квартири.

Разпитват се и хижари в парк “Родопи” край Пловдив. Там Семерджиеви имат вила, но в нея не са открити следи от студента. Семейството обикаля региона и раздава на овчари обяви със снимката на Момчил с надеждата някой да го е видял. Досега обаче удрят на камък.

Няма резултат и от проверката на таксиметровите фирми в града на тепетата. Шофьори на жълтите коли не са го качвали във фаталната нощ. Изчезналият младеж не е засечен и от камерите на банка и бензиностанция, намиращи се в близост до дома на Семерджиеви.

Няколко пъти са огледани предполагаемите маршрути, които Момчил би могъл да използва, ако е тръгнал пеша от ул. “Смилево”, където живее.

В 1, 30 ч на 19 септември той се е намирал пред кооперацията си, но не е имал ключ и позвънил на батко си. Явор му казал, че се прибира след 20 минути. Какво се е случило, че не го е изчакал? Защо не е позвънил на родителите си или не е почукал на прозореца на баба си на приземния етаж? На тези въпроси разследващите все още търсят отговор.

“Странна е и тази разходка на Момчил с трима негови приятели до Бунарджика късно вечерта. Колко пловдивчани се катерят по това време до върха на тепето. Повечето не са ходили там от абитуриентските си вечери”, коментира един от най-опитните пловдивски криминалисти от близкото минало, който пожела името му да не бъде цитирано. Според него трябва да се разбере какво са правили младежите на хълма. Явор твърди, че там брат му и компанията не са се карали, не са пили алкохол и не са се друсали. Момчил не употребявал наркотици.

“Често сме ходили по тъмно на Бунарджика, тъй като е много красиво - целият град се вижда отвисоко. Спокойно е, тъй като няма хора”, обяснява Явор.

В онази нощ той не е бил с брат си. Момчил е отишъл на тепето с трима приятели. Единият от тях - Димитър, е слязъл по-рано от Бунарджика. Изчезналият студент е останал още малко на върха с другите двама. Малко след полунощ са се разделили в подножието на хълма на бул. “Руски” и всеки си е тръгнал към дома си.

При разпитите пред полицията приятелите, с които до последно е бил Момчил, са заявили, че не са забелязали нещо съмнително в поведението му. Семерджиеви имат пълно доверие и в тримата младежи. Явор уточнява, че те се познавали с брат му от 5 г. Между тях никога досега не е имало конфликти. Не е имало скандали и в семейството на Момчил, каквато е една от версиите на разследващите.“Синът ми беше толкова щастлив, че се е прибрал у дома. Похвали се, че на бригадата в САЩ работодателите го харесали. Назначили го на отговорен пост. Имаше планове догодина пак да отиде там”, разказа майката Диана Семерджиева. Тя е съсипана от неизвестността и напразното очакване.

Преди да тръгне с компанията си към Бунарджика, по-малкият ѝ син ѝ казал, че имат намерение с батко му да отидат на следващия ден при дядо си и баба си, които живеят в пловдивско село. Когато Момчил не се прибрал на 19 септември и телефонът му бил изключен, родителите се паникьосали.

“Не е типично за него да не си вдига джиесема. Ходил е да спи при приятели, но винаги ни е предупреждавал. Затова и веднага подадохме сигнал в полицията”, обяснява Васил Семерджиев, баща на студента. Близките хранят надежда, че телефонните разпечатки ще бъдат ключът към намирането му. Достъпът до трафичните данни дава възможност да се установят какви са изходящите и входящите обаждания към джиесема на Момчил и дали е интернет, или телефонна връзка. Криминалистите разполагат с имейл номера на апарата и ако той бъде включен, ще стигнат до човека, у когото се намира.

Бившият директор на пловдивската полиция Пламен Узунов, който дълго време бе и шеф на криминалистите, смята, че усилията трябва да бъдат насочени към личността на Момчил - навиците му, особеностите на характера, тайните му. Той изключва изчезването на студента да е свързано с младежка лудория. Явор описва брат си като позитивна личност, същото казват за него близките и съседите.

“Като всеки човек може да е имал някакви лични тайни, но за сериозните въпроси търсеше съвет от мен или родителите ни. Не е от хората, които се затварят в себе си, когато им тежи”, уточнява баткото. Той е категоричен, че Момчил не е имал досега психични проблеми, не е изпадал в депресии.

Разследващите признават, че случаят е труден и заплетен. Версията момчето да е било блъснато и убито от шофьор, а после тялото му да е било захвърлено някъде, не изглежда много вероятна. При подобни произшествия обикновено водачите бягат и не поемат риск да разнасят мъртвец в колата си.

Убийство е другата хипотеза, върху която работят криминалистите.

Труп обаче няма, засега не се открива и мотив. Момчил не е имал врагове, категорични са роднините му. В нощта на изчезването му е носил у себе си около 200 лева. Другите 4800 лв., които спечелил от бригадата в САЩ, е оставил у дома.

Близките смятат, че е неправдоподобна и версията за любовна история. По думите им студентът не е имал сериозна приятелка.

Възможно е обаче да не знаят всичко за личния му живот. Ангажираните със случая не изключват да е станала някаква промяна с него при 4-месечното му пребиваване в САЩ. По тази причина се разпитват и студентите, с които е бил там на бригада.

“Полицията прави необходимото, за да намерят Момчил. Всякакви неща ми минават през главата, но не искам да мисля за най-лошото. Вярвам, че е жив и ще ми го върнат”, казва майка му Диана.

Оцени новината

Оцени новината
0/5 от 0 оценки
0/5 от 0 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Каква вода пиете вкъщи?