Преглед на спортния печат

10 дни преди дербито, Костов притеснен от слабите резултати, пише "Тема Спорт"
Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Николай Костов е силно притеснен от поредицата негативни резултати на тима му по време на лагера в Турция. В последната контрола канарчетата бяха надиграни с 1:3 от Черноморец (Одеса). Украинците стигнаха до успеха след обрат.
Според специалиста това оказва психологически натиск върху отбора главно заради факта, че той е изграден от млади футболисти. Пловдивчани започнаха добре лагера си в Анталия с победа над Поли (Тимишоара), но след това последваха загуби от Висла (Краков) и унгарския третодивизионен Нирегихаза, последвани от реми със сръбския Ягодина. С поражението от Черноморец Ботев е в серия от 4 поредни срещи без успех.
"Започнахме много слабо, неконцентрирано играта, пропуснахме положения, имахме слабости и в защита. В последната фаза на атаката нямахме завършване, макар че контролирахме добре топката. Единственото положително нещо е, че изразходихме някаква енергия", коментира Костов загубата от украинците.
"Неприятно е, че не можем да спечелим. Имаме доста млади футболисти, на които им се отразяват тези загуби психологически. Имахме и заболявания на част от играчите. Наруши се балансът в подготовката на някои футболисти, след като се разболяха", допълни наставникът на "жълто-черните".
Бодуров с маска на Батман срещу Юнайтед, разкрива още изданието
Вече повече от седмица Николай Бодуров тренира с новия си отбор Мидтиланд, където ще играе до края на сезона. Националът бе даден под наем от Фулъм на датския шампион в последния ден на зимния трансферен период. Той обаче в момента тренира с предпазна пластмасова маска на лицето, тъй като носът му е счупен. За трети път в кариерата му, разказва самият той в първото си интервю за интернет-телевизията на вестник "Екстра Бладет". Изданието твърди, че в лицето Бодуров прилича повече на боксьор и на супергероя Батман.
"Преди две седмици си счупих носа по време на мач в Англия, така че трябва да има маска. Не е приятно, но това ме защитава", казва Бодуров, който скоро ще се върне в Англия, но като участник в европейски мач. И то не какъв да е, а битка между новия му отбор и Манчестър Юнайтед в Лига Европа. Но първата среща е домакинство на датските шампиони на 18 февруари на техния стадион в Хернинг. Все още не се знае колко време ще носи маската, но той нагледно показа пред репортера, че е изработена по извивките на лицето му.
Бодуров обяснява, че няма търпение да направи дебюта си за новия отбор, а в срещата с Юнайтед има и емоционален момент. Според "Екстра Бладет" Бодуров е много голям почитател на Байерн (Мюнхен) и си спомня много добре финала в Шампионската лига през 1999 година, когато "червените дяволи" грабнаха трофея след два късни гола в добавеното бреме, дело на Теди Шерингам и Оле Гунар Солскяер. "Не съм чак такъв голям фен на Байерн, но от европейските отбори на тях симпатизирам най-много. Спомням си онзи финал, който Юнайтед спечели с два гола буквално в рамките на една минута. Някак си не беше справедливо. Това е една от причините, поради които не харесвам Манчестър Юнайтед. Сега съм амбициран срещу тях - не само да ги победим и да ги елиминираме, но направо да ги разбием", добавя Бодуров, който изглежда напълно спокоен и лесно адаптиращ се в датския шампион.

Левски непобедим и с ученици, е водещият материал на "Меридиан мач"
Успешната серия на Левски в контролите продължи с равенство 1:1 с третия в Словения Домжале. „Сините" изпуснаха да победят, въпреки че треньорът Стойчо Стоев даде шанс доста от юношите, като в стартовия състав бяха 16-годишният вратар Димитър Шейтанов и неговият връстник Атанас Кабов. Резултата откри Георги Костадинов още във втората минута след асистенция на Венци Христов. Нападателят отново заслужи похвалите на треньорския щаб, който е изненадан от отличното му функционално състояние.
„Армейците" се питат - гостуване или домакинство?, е друго заглавие от страниците на вестника
Броени дни преди старта на първенството в ЦСКА дори не знаят къде ще играят в първия кръг. По програма на 21 февруари „червените" трябва да гостуват на Струмска слава в Радомир. От БФС обаче са уведомили клуба, че едва утре ще инспектират стадиона на Славата, за да преценят дали той предлага безопасни условия за приемането на многобройната „червена" агитка. Много вероятно е да се повтори изпитаната схема от есента, при която ЦСКА гостува на съперника, но на собствения си стадион. При този вариант основната част от приходите за билети ще отиде за Струмска слава, а за „армейците ще останат само начисленията. Няма яснота и дали мачът на ЦСКА ще бъде излъчен директно по телевизията. Канал 3 чака също да научи бързо къде ще се играе мачът, за да може да подготви трасето за излъчване.
Кешеру на линия за дербито със "сините", разкрива още изданието
Голмайсторът на Лудогорец Клаудиу Кешеру ще бъде готов за дербито от първия пролетен кръг срещу Левски. Румънският национал пропусна голяма част от контролите на „орлите" в Турция заради контузия, но вече се чувства по-добре и съвсем скоро ще поднови тренировки.

Таранът ще вземе участие в контролата на разградчани в събота. Георги Дерменджиев ще раздели футболистите на два отбора. Единият ще срещне Добруджа, а другият - Етър. Все още не е уточнен часът и мястото, където ще се проведат проверките. „Орлите" се прибраха в неделя вечер от втория си подготвителен лагер в Турция, а футболистите получиха два дни почивка. Тимът се събира днес, когато ще поднови занимания. На първата тренировка ще се появи Кешеру, който се прибра в родината си направо от Турция.

500 евро за голов пас плаща Божинов, пише на първата си страница "7 дни спорт"
Валери Божинов въведе нов подход в клубния си тим Партизан. След като "гробарите" закъсаха в първенството и изостават с 26 точки от кръвния враг Цървена звезда, българският нападател взе нещата в свои ръце. Валери обеща по 500 евро премия при всяка асистенция за гол, която получи от съотборник.
"Не го правя за пари, но ми казаха: "Валери, помогни, за да стимулираш отбора". Знаете, че не взимаме толкова големи заплати в Партизан и може да проработи", каза Божинов пред клубната телевизия.
Той се закани да даде и отборна премия при успех в дербито срещу Цървена звезда. Мачът е на 27 февруари на стадион ЮНА. "Ако играем добре и бием, няма проблем да дам премия на целия отбор", обеща нападателят.
Левски прави 1:1 с третия в Словения, четем още във вестника
Левски продължава без загуба в контролите на лагера в Турция. "Сините" завършиха наравно 1:1 с третия в Словения - Домжале. Хората на Стойчо Стоев поведоха във 2-рата минута с гол на Георги Костадинов, но преди почивката пропуснаха още няколко положения. В началото на второто полувреме Домжале стигна до равенството след красив гол на Лукас.
Левски имаше още няколко възможности да стигне до победата, но Христов, Нар и Бедоя пропуснаха. "Дадох шанс на много млади футболисти. Доволен съм", каза Стойчо Стоев.
Контролата изгледа един от главните акционери при "сините" Иво Тонев. Последната проверка на столичани е утре срещу Спартак (Миява).
Защитник се отдалечава от Разград, разкрива "7 дни спорт"
Румънският защитник Валерика Гаман, който беше считан за почти сигурен нов в Лудогорец, на този етап няма да дойде в тима. Централният бранител на Астра (Гюргево) тренира с настоящия си тим и поне за момента няма вероятност да премине в чужбина, издава информатор на "7 дни спорт" от северната ни съседка.
Все пак вратичката за разградчани е изтичащият договор на Гаман с тима от Гюргево. През лятото бранителят ще стане свободен агент, така че може да се озове в Лудогорец без трансферна сума. Медиите в Румъния обаче разкриха, че сериозен интерес към Гаман има от шампиона в северната ни съседка Стяуа, където треньор е Лауренциу Регекампф.
Пламен Крачунов е на път за трети път да облече червената фланелка наЦСКА, пише "24 часа". 27-годишният централен защитник за последно бе в „Славия", но разтрогна с „белите" и е свободен агент. 189-сантиметровият бранител дойде за две години на „Армията" през 2011-а, както и през последния сезон наЦСКА в „А" група, когато донесе и победата с гол в последната минута в едно от вечните дербита с „Левски". През януари Крачунов се договори с чешкия „Теплице", но в последния момент трансферът пропадна. Защитникът бе желан от старши треньора Христо Янев и през лятото, но той предпочете да остане в елитната група, като, преди да премине на „Овча купел", изкара няколко дни и в „Монтана".

Пламен Крачунов пред завръщане в ЦСКА

ЦСКА ще се опита да напълни стадион „Българска армия" за контролата с лидера в „Б" група „Дунав". Ръководството на „червените"пуска свободен ход на „Българска армия" за мача в събота с начален час 14 часа. На 14 февруари в София се очаква температура от около 14 градуса, което ще доведе доста зажаднели зафутбол привърженици на „червените" на стадиона.