Пиронкова загуби от Стивънс

Първата тенис ракета на България при жените Цветана Пиронкова отпадна в третия кръг на турнира от Големия шлем Ролан Гарос. Българката бе отстранена от американката Слоун Стивънс с 4:6, 1:6. Пловдивчанката игра с контузия, а лявото й бедро бе превързано. Пиронкова бе равностойна на своята съперничка през първия сет и дори изпусна на няколко пъти възможността да поеме контрола на събитията на корта. Във втория сет обаче българката нямаше никакви съпротивителни сили, съобщава Gong.bg

Слоун Стивънс спечели първия сет срещу Цветана Пиронкова с 6:4 гейма. Българката имаше своите възможности, но в няколко решаващи моменти се пропука и изпусна възможността да вземе надмощие в борбата за първия сет.

Американката демонстрира много силна игра от дъното на корта, като изтласкваше българката далече от основната линия. Двубоят започна по възможно най-кошмарния начин за Пиронкова, която не успя да спечели нито една точка на свой сервис в първия гейм в мача и бе пробита на нула.

Във втория гейм българката имаше предимство до 30:0, но Стивънс след това демонстрира непоколебима игра и обърна развоя, за да поведе с 2:0 гейма.

Пиронкова успя да спечели третия гейм в сета и да намали пасива си на 1:2.

След това 27-годишната тенисистка от Пловдив успя да направи пробив на нула и да изравни резултата 2:2.

Точно, когато изглеждаше, че Пиронкова ще вземе надмощие в мача допусна нов пробив при своето подаване и Стивънс отново поведе с 3:2 гейма.

Американката след това успя да затвърди направения пробив и да поведе с 4:2 гейма.

49-та в световната ранглиста Пиронкова отново успя да се върне в сета и да пробие подаването на Слоун Стивънс в осмия гейм. Българката се възползва още от първата си възможност за пробив и я реализира, като по този начин изравни резултата за 4:4.

Пиронкова пропусна нова възможност да поведе в резултата и загуби подаването си на нула, а Стивънс поведе с 5:4 гейма.

В десетия гейм Цветана Пиронкова игра много силно, като демонстрира много добро движение по корта и чудесна защита. Българката отрази първите два сетбола на съперничката си, но не се възползва от двете възможности да върне пробива в решаващия момент. 22-годишната американка реализира третата възможност да спечели сета - 6:4.

Вторият сет започна подобно на първия. Стивънс направи ранен пробив, след като Пиронкова сбърка едно стоп воле, когато излезе на мрежата. Американката направи нов пробив в третия гейм и поведе с 3:0. 22-годишната тенисистка направи нов пробив и поведе с 5:0, като имаше възможност на свой сервис да спечели мача. Пиронкова обаче намери последни сили и записа все пак един гейм на своята сметка, като проби съперничката си. След това обаче българката допусна четвърти пробив и то на нула. Така Цветана Пиронкова загуби сета с 1:6, а по този начин и мача.