Пиронкова все още има шанс за полуфинал

Цветана Пиронкова има шанс за втори път в кариерата си да се класира на полуфинал в Турнира на шампионките след 2012 година, въпреки че записа две загуби в "Арена Армеец София" от началото на турнира.

Възможностите на първата ни ракета минават през няколко условности. Първата е довечера Доминика Цибулкова да победи с 2-0 сета Андреа Петкович в последния им мач от група "Средец". При този вариант Пиронкова ще продължи, ако спечели в петък срещу Карла Суарес Наваро с 2-0 сета и геймово съотношение 12-5 (6-3, 6-2 например) или 13-6 (7-5, 6-1).

Третият ден от Garanti Koza WTA Турнира на шампионките започва в 17:45 часа, когато на корта ще излязат най-опитната състезателка в София – Флавия Пенета, и най-младата участничка Гарбине Мугуруса.

Любопитен е фактът, че и двете записаха изразителни победи в първите си срещи, в които загубиха едва по 3 гейма. Така сблъсъкът между Пенета и Мугуруса се явява и пряк дуел за лидерската позиция в Група "Сердика". До момента двете са се срещали веднъж – на твърдите кортове в Маями през 2012, като тогава изненадващо победата отива на сметката на Мугуруса, която печели със 7-6(6) третия сет.

Италианката може да се класира за полуфиналите още днес, ако запише победа в два сета и Ализе Корне победи Екатерина Макарова във втория двубой за деня, или ако французойката и рускинята играят три сета.

Испанката също може още в четвъртък да си осигури място сред най-добрите четири, ако спечели днес, а същото направи и Макарова, или при успех на Гарбине в два сета и победа на Корне в три.

Корне и Макарова ще излязат "на поправителен", след като загубиха тежко на старта в София. Това ще бъде първи мач между рускинята и французойката.

Последната среща от днешната програма противопоставя Доминика Цибулкова и Андреа Петкович, които ще излязат на корта в трети пореден ден. До момента германката води с 2:1 победи. За последно те се срещнаха този сезон в Ню Хейвън (САЩ), а Петкович записа победа в два сета. Любопитен е фактът, че всичките им срещи са се играли на твърди кортове.

В сряда вечер, на официалната си пресконференция след победата над Цветана Пиронкова Петкович сподели, че ще търси агресивна игра, за да пречупи Цибулкова. "Настилката е бавна за моя стил на игра, но аз няма да изневеря на себе си. Ще се опитам да бъда максимално агресивна и да наложа волята си", каза родената в Босна състезателка.