Новият Локомотив продължава без загуба

Черно-белите стигнаха до 1:1 срещу Славия с уникален гол на Кики

Второ реми от началото на първенството направи Локомотив в домакинския си мач срещу Славия. Пред уникална подкрепа от трибуните черно-белите стигнаха до 1:1 срещу коравия тим от Овча купел. Феноменалният гол на Дани Кики обаче не стигна на домакините за нещо повече от равен. Липсата на подготовка и физически сили попречиха на пловдивчани да спечелят победа след хикса на Герена в първия кръг.

Наставникът на домакините Неделчо Матушев отново бе заложил на схемаха 4-1-4-1 като бе направил и две промени в стартовата единадесеторка. Вместо Бирсент Карагерен и Бранимир Костадинов започнаха Дани Кики и направилият повторен дебют Ванчо Траянов. Новината на Матушев бе изтеглянето на Станислав Маламов като чист централен нападател. След началните минути на проучване гостите взеха инициативата, а пловдивчани разчитаха повече на контри. Положения пред двамата вратари липсваха като се изключи ударът на Станислав Генчем в 29-та минута от дъгата на наказателното поле, който Йордан Господинов спаси без никакви проблеми. В ответната атака Лаута избухна буквално от нищото. Най-добрият в редиците на Локо и този мач Благой Наков се пребори за топката на тъча и я пусна успоредно на пеналта, където Дани Кики със страхотен шут от движение я прати в горния десен ъгъл на Георги Петков и откри.

Малко след това обаче игралият стабилно до този момент като дефанзивен халф Богомил Дяков получи разтежение и бе заменен от дебютантът Георги Вълчев. Някъде по същото време се контузи и левият бек Венелин Филипов, но стисна зъби и изкара до 57-ата минута, когато бе сменен от Христо Стамов.

Славия вдигна оборотите в началото на втората част и принуди играчите на Локо да се приберат в глуха защита пред Господинов. Логично се стигна и до изравнителното попадение в 52-ата минута. Мишел Платини надскочи Ангел Грънчов и с глава прати топката в горния десен ъгъл. Белите продължиха да атакуват, а пловдивчани в този период от мача бяха като попарени. 2 минути след гола Димитър Пиргов можеше да изведе гостите напред, но ударът му с глава от чиста позиция не намери рамката.

Домакините можеха да излязат отново напред в резултата в 58-та минута, когато Благой Наков отправи изненадващ удар от около 22 метра, от въздуха, но Георги Петков успя да се разтегне и да избие топката в корнер.

Славия организира добра атака в 62-та минута, когато Фернандо да Силва премина през трима играчи на Локомотив, след което подаде към Жереми Манзоро, който стреля, но в страни от десния стълб на вратата на Йордан Господинов.

Постепенно Локо успя да изравни играта и натискът на Славия в последните минути отслабна. Влезлият на смяна Бирсент Карагерен дори можеше да излъже излезлият извън пеналта Георги Петков, но опитният страж в крайта сметка си върна топката. Последната сериозна възможност в мача за Славия бе в 87-та минута, когато Жереми Манзоро намери Иван Вълчанов в наказателното поле на Локомотив. Той стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Локомотив  – Славия 1:1

1:0 Дани Кики 30'

1:1 Мишел Платини 52'

Локомотив:12.Йордан Господинов - 2.Ивайло Димитров, 15.Ангел Грънчов, 5.Деян Молдованов, 4.Венелин Филипов (57' -18.Христо Стамов) - 17.Богомил Дяков (39' -11.Георги Вълчев), 19.Ванчо Траянов, 6.Благой Наков - 14.Станислав Маламов (77' – 21. Бирсент Карагерен), 10.Александър Якимов - 9.Дани Кики.

Славия: 1.Георги Петков - 25.Цветомир Панов, 3.Димитър Пиргов, 26.Димитър Везалов, 4.Кире Ристевски - 11.Мичел Бургзорг (90' – 9. Вилиан Бижев), 8.Станислав Генчев - 7.Жереми Манзоро, 33.Карлос Фонсека (86' – 71. Диего Фераресо), 10.Фернандо Да Силва (79' – 20. Иван Вълчанов) - 20.Мишел Платини.

Съдия: Станислав Тодоров, Шумен

Жълти картони: Дяков, Господинов, Стамов; Пиргов, Панов

Стадион: Локомотив, 4000 зрители