Наполи взе Суперкупата след уникална драма

Наполи спечели Суперкупата на Италия след драматична победа над Ювентус с 8:7 след изпълнение на дузпи. Редовното време на мача, игран в Доха, завърши 1:1, а след края на продълженията резултатът беше 2:2.

Карлос Тевес даде аванс на Ювентус още в петата минута, когато след грешка на Кулибали се оказа сам срещу Рафаел и би точно между краката на вратаря на Наполи. Гонсало Игуаин изравни за неаполитанците в 68-ата минута, засичайки с глава центриране на Джонатан де Гузман отляво.

В 106-ата минута отново Тевес беше точен за „бианконерите“. Аржентинецът се разписа с удар от границата на наказателното поле. Играчите на „Старата госпожа“ бяха близо до това да спечелят Суперкупата на Италия за трета поредна година, но Игуаин изравни две минути преди края на продълженията.

При дузпите беше истинска драма. Буфон спаси удара на Жоржиньо, а след това Тевес не уцели вратата. Последва серия от безгрешни изпълнения от бялата точка. След това обаче Мертенс и Кайехон пропуснаха за Наполи, а Киелини и Перейра сбъркаха за Ювентус. Кулибали изкупи вината си за първия гол във вратата на Рафаел и беше точен, а вратарят на Наполи спаси удара на Падоин и донесе трофея на „сините“.

Това е втора Суперкупа на Италия в историята на Наполи. Първата е спечелена през 1990 г., като тогава голямата звезда на тима на Диего Марадона. Преди 24 години неаполитанците отново бият Ювентус в спор за трофея, но с 5:1. Карека и Андреа Силенци вкарват по два гола, а едно попадение добавя Масимо Крипа. Роберто Баджо вкарва за „бианконерите“.

ЮВЕНТУС – НАПОЛИ 7:8 след дузпи