На Световното по таекуондо: Нашите без медал в първата дисциплина

Българите започнаха трудно участието си на 19-ото Световно първенство по таекуондо ITF за мъже и жени.  Близо 850 участници от 83 държави тръгнаха към разпределение на медалите в новата спортна зала на Колодрума, която ще бъде официално открита в неделя. По традиция форумът стартира с дисциплината "форма" индивидуално, където България беше представена от четирима състезатели. Те обаче останаха извън борбата за медалите.  Началото на родното участие беше дадено от Ивет Богданова, която записа две победи, но загуби решаващия мач за полуфинал и евентуално отличие и отпадна. Подобно се разви състезанието и за Иван Георгиев. Той също победи в първите две срещи, но загуби решаващия трети мач и се прости с надеждата за медал във "форма" индивидуално.
Пловдивчанката Мирела Чилингирова - европейска шампионка за девойки и световна вицешампионка на спаринг,  допусна загуба още в първата среща и въпреки подкрепата от трибуните отпадна.  Любомир Бакалски игра перфектно технически в първите две срещи, но и той нямаше късмет да продължи напред за медал от шампионата. Започнаха и схватките в дисциплината "спаринг", където шансовете ни за медали са по-големи. На подиума стъпиха Антон Огорелков (кат. 57 кг) и Маргарита Стойчева (кат. 51 кг), Ивет Богданова (кат. 63 кг) и Елена Самарджиева (кат. + 75 кг), като днес схватките в дисциплината продължават. Финалите на отборния шампионат пък са утре вече на Античния театър - за пръв път под открито небе в историята на световните първенства в този спорт.