"Моряците" са третият полуфиналист за Купата

Черно море е третият полуфиналист за Купата на България. В реванш без интрига "моряците" се наложиха с категоричното 5:0 при гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица) и с общ резултат 6:0 продължават напред. Варненци се класираха за пети път в своята история на 1/2-финал за националната купа и за първи от 2008 година, когато отново Никола Спасов беше начело на отбора.

На реванша в Горна Оряховица тимът от "А" група не остави шанс на домакините. Още от началото "моряците" натикаха избраниците на Сашо Ангелов в собствената им половина и последва вихрушка от голове - цели 5 до почивката. Във вратата на Локомотив (Горна Оряховица) се разписаха Марчин Бургхард, Кирил Котев, Мамуту Кулибали, Вилиян Бижев и Стенио Дос Сантос. След четвъртото попадение разочарованите фенове на втория в "Б" група започнаха да си тръгват от стадиона, недоволни от oчертаващия се разгром.

Не бяха изминали и 2 минути, когато Черно море откри резултата. Полякът Марчин Бургхард се разписа с изстрел от границата на наказателното поле, прехвърляйки Радослав Рашков - 0:1. В 24-ата минута Кирил Котев отбеляза с глава след центриране от корнер на Бургхард, а само 120 секунди след това и Мамуту Кулибали попадна в прегръдките на съотборниците си. Марк Клок стреля от границите на наказателното поле, топката рикошира в защитника на Черно море и излъга Рашков, попадайки в мрежата му - 0:3.

В 38-ата талантът Вилиян Бижев вкара първото си попадение в официален мач на "моряците", след като беше голмайстор на тима в контролите през зимната пауза. Миналият през школата на Ливърпул нападател получи отличен пас в наказателното поле от Стенио, стреля, Рашков изби, но топката отново стигна до Бижев, който я довкара за 0:4.

В 44-ата минута Стенио отправи удар от дъгата на наказателното поле, топката тупна пред Рашков и влетя в долния му ляв ъгъл за 0:5, а през втората част домакините от Горна Оряховица пропиляха отлични шансове поне за почетен гол и логично отпаднаха от турнира.

Черно море се присъедини към компанията на другите два полуфиналиста - "Левски" и Локомотив (Пловдив). Топ 4 за Купата на България ще допълни победителят от двойката Литекс - Лудогорец, които вчера завършиха 0:0 в първата среща в Ловеч. Жребият за 1/2-финалите ще се тегли на 19 март.