Меси с гол номер 400 за Барса, и Еспаньол клекна

Барселона не допусна грешка и след 2:0 в градското дерби срещу Еспаньол си гарантира, че ще запази аванса си от 2 точки на върха пред Реал Мадрид, който играе утре срещу Селта. Тимът на Луис Енрике има 81 точки, 5 кръга преди края на сезона.
Головете паднаха още през първата част, като попадението на Меси бе под №400 в кариерата му.

В началото на второто полувреме Жорди Алба бе изгонен, но въпреки това гостите запазиха преднината си и постигнаха 7-а поредна победа в градското дерби.

Успехът бе 14-и в последните 15 мача за Барса във всички турнири, докато поражението не е фатално за Еспаньол, който остава в средата на класирането със своите 42 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 33 КРЪГ
Кордоба - Атлетик (Билбао) 0:1
0:1 Бенат Ечебариа (56)
 Еспаньол – Барселона 0:2
0:1 Неймар (17), 0:2 Неймар (25)
Атлетико (Мадрид) – Елче 3:0                                                                                                                                 1:0 Aнтоан Гризман (55), 2:0 Раул Гарсия (63), 3:0 Aнтоан Гризман (77)                                            25.04.2015 21:00 часа Хетафе – Леванте
Баланс: 15 мача, 5 победи за Хетафе, 7 равенства, 3 победи за Леванте
25.04.2015 23:00 часа Реал Сосиедад – Виляреал (ФИЛМ +)
Баланс: 23 мача, 5 победи за Реал Сосиедад, 8 равенства, 10 победи за Виляреал
26.04.2015 13:00 часа Малага – Депортиво
Баланс: 39 мача, 9 победи за Малага, 10 равенства, 20 победи за Депортиво
26.04.2015 18:00 часа Алмерия – Ейбар
Баланс: 1 мача, 0 победи за Алмерия, 0 равенства, 1 победа за Ейбар
26.04.2015 20:00 часа Севиля – Райо Валекано (ФИЛМ +)