Меси номер 1 в Шампионската лига, Сити възкръсна в края

Големият Лионел Меси стана още по-велик тази вечер, след като еднолично стана най-добрият реализатор в историята на Шампионската лига при успеха на Барселона с 4:0 над АПОЕЛ при гостуването в Никозия в среща от група "F" на Шампионската лига. Аржентинецът беше изравнен на върха с Раул, но отбеляза нови три гола (38, 58 и 87), за да покачи актива си на 74 попадения. В събота Лео отново мушна хеттрик, с който се изкачи на абсолютния голов връх в Примера. Вечерта беше специална и за Луис Суарес, отбелязал първия си гол за "синьо-червените" в официален мач (27). Каталунците вече си бяха осигурили място напред, а в последната среща ще си оспорват първата позиция с Пари Сен Жермен.

Манчестър Сити запази реални шансове за продължаване на осминафиналите в Шампионската лига, след като стигна до  победа с 3:2 при домакинството си на Байерн (Мюнхен) в среща от Група "Е". До 85-ата минута английският първенец губеше с 1:2, но две фрапантни грешки на Чаби Алонсо и Жером Боатенг позволиха на Серхио Агуеро да обърне резултата до 3:2. Аржентинецът реализира и първия гол в 21-ата минута от дузпа, като за нарушение срещу него Меди Бенатия беше изгонен с директен червен картон. Поражението е първо за баварския гранд от началото на сезона във всички турнири изобщо, но те е без значение в ШЛ, тъй като отборът вече си беше гарантирал първото място. Така вече Сити, Рома и ЦСКА (Москва) имат по 5 точки и в последния кръг ще определят кой от тях ще продължи напред в турнира, кой ще се прехвърли в Лига Европа като трети и кой ще отпадне. След две седмици тимът на Мануел Пелегрини гостува във Вечния град, а руснаците ще пътуват до Мюнхен. При ново равенство в точките между тези три тима ще се гледат показателите от преките двубои. Преди година пак Сити и пак с 3:2 нанесе първото поражение над Байерн за сезона.