Локо елиминира Лудогорец при децата

Рефер добута Разград до победа над Ботев в Коматево

Отборът на Локомотив от набор 2001 елиминира Лудогорец в осминафинален мач от турнира за Купата на БФС след безапелационна победа с 3:0. Двубоят се превърна в соло-рецитал на нападателя Ияд Хамуд, който вкара хеттрик, а можеше да качи още голове в рейса на делиорманци. С този успех над селектирания от цялата страна тим на гостите, възпитаниците на Васил Ангелов продължават към четвъртфиналите, където ще ги очакват не по-малко сериозни съперници.
Рециталът на Ияд Хамуд започна преди почивката. Вторите 35 минути протекоха с повече борба и по-малко опасности пред двете врати. Десет минути преди края, развръзката бе непредвидима, когато нападателят на Локомотив удвои, а три минути преди края сложи точка на спора. Николай Колев също можеше да се разпише, но попадението му бе отменена от дискусионна засада. Разградчани пък играха половин полувреме с човек по-малко, след като реферът Павлин Тютюнджиян вдигна директен червен картон за играч на гостите, за удар без топка.
Ботев отпадна при старшата от набор 97 след загуба с 1:2 от Лудогорец в скандален мач. Гостите получиха здраво рамо от реферът Динко Терзиев, който остави делиорманци да ритат на месо. Вследствие на ненаказаните секири преждевременно терена напуснаха пазарджишката перла на канарчетата Исмет Рамадан и Рангел Игнатов.  Именно комбинация между двамата донесе и гола за жълто-черните. В 22-ата минута Рамадан направи отличен пробив по дясното крило и намери  Игнатов, който от точката на дузпата прати топката в мрежата на Лудогорец за 1:0.
Гостите изравниха в 37-ата минута след колективна грешка в защитата на Ботев. Трениращият с мъжете вратар Стамен Бояджиев сгафи фатално в 52-ата минута, когато не реагира при удар от далеч и изпусна топката, а притичалият нападател на Разград донесе победата на своите. В заключителната част жълто-черните натиснаха, но не успяха да стигнат дори до изравняване и отпаднаха на осминафиналите в турнира.
Пловдив остана без представител на четвъртфиналите при старшата, след като Марица падна с 1:3 при гостуването си на Левски в Подуяне.