Локо (Пд) разби Марек, Камбуров поведе при стрелците

Пловдивският Локомотив победи категорично Марек с 4:1 в двубоя от 30-ия кръг на А група. Двубоят се проведе на стадион „Бончук” в Дупница, като бе един от най-слабо посетените през този сезон – едва около 150 човека изгледаха срещата от трибуните. През второто полувреме заваля силен дъжд, съпроводен от светкавици и гръмотевици, което принуди част от публиката са си тръгне

Нападателят на „черно-белите” Мартин Камбуров се отличи с три гола и така изпревари футболиста на Левски Антионио Аниете в борбата за голмайсторския приз. Камбуров има вече 13 попадения, а испанският ас на „сините” – 12. Таранът на пловдивчани има четири такива награди. Дани Кики добави още един гол. За Марек точен бе Росен Йорданов през второто полувреме.

Следващият двубой на Локомотив (Пд) е срещу Левски на „Лаута”.

Това бе шеста поредна загуба на Марек, който е другият изпаднал отбор от елита на българския футбол заедно с Хасково. Дупничани изпадат за осми път от А група.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за гостите от Пловдив. Още във втората минута резултатът бе открит. Отборът на треньора Христо Колев проведе бърза атака по лявото крило, Александър Якимов центрира в наказателното поле, където Дани Кики с плътен удар от движение не остави шансове на вратаря Пламен Младенов. 27-годишният страж направи своя дебют на вратата на дупничани в този двубой.

През цялата първа част „смърфовете” владееха инициативата и създадоха повечето интересни положения. Единствената по-опасна ситуация, която Марек успя да създаде се случи в 18-ата минута, когато Златко Бонев бе изведен много добре от Илиан Гаров, футболистът с номер 18 не успя да овладее добре, но все пак не загуби топката. От границата на наказателното поле той отправи силен и техничен удар, Скорчев скочи и с една ръка успя да отклони топката в лявата греда.

Камбуров покачи на 2:0 в 26-ата минута. Бирсент Карагарен навлезе в наказателното поле и, въпреки че имаше възможност да стреля от чиста позиция, подаде към капитана си и той от близко разстояние не сгреши, вкарвайки 11-ото си попадение за сезона.

Отново Мартин Камбуров бе точен секунди преди почивката. Той бе фаулиран от Борислав Николов в наказателното поле и главният съдия Николай Йорданов моментално посочи бялата точка. Нападателят изпълни технично, копвайки елегантно топката – никакъв шанс за Младенов.

През второто полувреме отборът на Локомотив продължи да атакува и да търси още голове. Марек погледнаха по-смело към вратата на Теодор Скорчев и в 55-ата минута домакините намалиха изоставането си. Росен Йорданов бе изведен много добре в наказателното поле, преодоля технично вратаря и се разписа.

Камбуров бе много близо да оформи хеттрик в 71-ата минута, но нападателят пропусна златна възможност. Той бе намерен по отличен начин от Александър Якимов в пеналта, излезе сам срещу вратаря, но шутира право в тялото на Младенов, който запази самообладание в тази ситуация и се намеси стабилно.

Това в крайна сметка се случи. В 79-ата минута влезлият като резерва Де Врийзе изведе по отличен начин Камбуров, Дани Кики пропусна топката, таранът на пловдивчани овладя и с плътен удар по земя увенча категоричната победа на „смърфовете”. Така, той изпревари Антонио Аниете и вече има 13 попадения през сезона.