Летящ старт на Академик!

Пловдивският тим отнесе Ямбол с 92:81 при завръщането си в баскетболния елит

Академик Бултекс 99 Пловдив направи летящ старт на сезона в Националната баскетболна лига. Пред 500 зрители в зала Строител пловдивският тим хвърли бомбата и отнесе гостуващия Ямбол с 92:81 /17:9, 40:39, 67:58/ при завръщането си в елита след 18-годишно отсъствие. Със самоотвержена защита, бързи контраатаки и организирана игра в нападение домакините не дадоха шанс на съперника.

Академик дръпна в началото със серия от 12:0, но се отпусна и постепенно гостите изравниха играта, като на свой ред поведоха със 7 точки, отбелязвайки 18 безответни точки. Все пак домакините съумяха да постигнат точка аванс, с която се оттеглиха на полувремето. След почивката пловдивският тим заигра много вдъхновено, бурно подкрепян от феновете в залата. В един момент авансът на домакините стигна 15 т., но две тройки и кош на капитана на Ямбол Станислав Говедаров запазиха интригата. Академик обаче не допусна изненада и държеше съперника на безопасно разстояние в резултата.

Най-резултатен за победителите бе Васил Кьосев с 20 т., Динко Маршавелски добави 19 точки и 8 борби. Божко Йовович се отчете с 14 т. и 5 борби, но най-добър борец под коша бе Петер Ламбич с 11 борби. Към края на мача Планимир Дафинов вкара две тройки, които се оказаха много важни. Следващата среща на Академик е гостуване в Правец на Лукойл Академик идната събота. /Марица.бг