Кой поръча адвоката на мафията

30 октомври е. Към 8 часа сутринта известният бургаски адвокат Станко Кралев, без да подозира, че го дебнат от засада, спокойно отива на работа. Той е на метри от кантората си на улица „Шейново” в морския град, когато висок млад мъж неочаквано го връхлита и два пъти стоварва юмрука си върху главата му. Предупреждение или отмъщение е нападението над бургаския защитник на рекетьори, убийци, лихвари, наркотрафиканти и сводници, изяснява в свое разследване "ШОУ". Инцидентът става в центъра на града - близо до сградата на Областната дирекция на МВР. Нападателят действа изневиделица – халосва юриста светкавично, точно когато двамата се разминават, след което побягва в посока към Младежкия дом. Той дори не се опитва да обере Кралев и изобщо не обръща внимание на куфарчето му с документи, в което е и портфейлът на топадвоката. Тогава защо е пребит, питат се всички в Бургас. Ето и версиите:

Единият от ударите попада странично над дясното ухо на Кралев, а вторият - в областта на лявото му око. Екшън сцената се разиграва срещу двора на бургаското училище „Иван Вазов”. По данни на очевидци жена, преминаваща в района, се притичва на помощ на нокаутирания юрист. Той е паднал на земята,

кръв се стича от него

Състрадателната свидетелка помага на Кралев да се изправи и подава сигнал за случилото се. На мястото на инцидента пристига линейка, която спешно откарва пострадалия в болницата с кървящи рани от побоя. Според лекари той най-вероятно е бит с метален бокс или палка. Ударите са жестоки, засегнали са по-сериозно едното око на юриста. В здравното заведение „адвокатът на мафията“, както е известен Станко Кралев в Бургас, претърпява спешна операция, тъй като е получил опасна травма, застрашаваща зрението му.

Пазачът на близкото школо, който става неволен свидетел на побоя, описва бияча като млад, добре сложен мъж, висок около 1,80 м. Той вижда нападателя как бяга от местопроизшествието. Полицаите проверяват целия квартал, за да търсят охранителни камери, които евентуално да са заснели бияча. Оказва се обаче, че точно в този район нито една сграда не е оборудвана с видеонаблюдение. Нападателят е действал светкавично и не е оставил никакви следи, признаха с неохота криминалистите.

Според юриста нападателят не е бил маскиран, но въпреки това той не е успял да го разпознае. Пред ченгетата Кралев твърди, че нямал никаква представа кой и защо го е нападнал. Заявил, че не познава бияча и не е имал никакви проблеми с никого. Станко Кралев, който се слави и като адвоката на Митьо Очите, нямал конфликти със свои клиенти и никога не е получавал заплахи или предупреждения, твърдят негови приятели.

Според официалната информация от полицията причините за побоя до момента не са известни. Униформените са категорични, че не става въпрос за опит за грабеж. Една от версиите, по които работят разследващите, е

отмъщение

Ченгетата се позовават на това, че Станко Кралев е известен наказателен адвокат и името му се свързва със серия ключови дела. През годините той е бил защитник на Митьо Очите, както и на Димитър Кечеджиев, който пък беше сочен за част от "резервния отбор" на Очите, поел бизнеса с дрога по Черноморието след арестуването на боса им през април 2007 г. Смята се, че Кечеджиев отговарял за снабдяването на бургаския комплекс "Славейков" с хероин.

В съдебната зала Кралев е бранел още шефа на ММА федерацията Любен Джубрилов - разследван за лихварство и за пране на пари. В началото на годината обвиненията срещу него паднаха поради липса на доказателства.

Адвокатът е представлявал в съда и бившия полицай Михаил Менашки, който закла приятелката си Мария

в Слънчев бряг. Станко Кралев защитаваше и един от подсъдимите по делото "Гранити", обвинен в отвличането и убийството на бизнесмена Стоян Стоянов. Пребитият адвокат участваше и в шумния процес за катастрофата с убитата на „зебра” 11-годишна Валентина. Той представляваше шофьорката Надя Иванова. Кралев участва още в мегапроцеса за катастрофата на АМ "Тракия", отнела живота на 9 души, като защита на един от обвиняемите - Николай Точев, шеф на транспортния отдел на фирма "Ентуртранс". Защитавал е и братята Здравко и Валентин Доневи, и двамата наричани с прякора Капона. Първият е сочен като бос на имотната мафия, а името на втория се свързва с трафик на проститутки. Станко Кралев е бил адвокат и на приятелите на Рижите в делото за убийството на Калоян Стоянчов - Голямата Рижа. Защитавал е още изнасилвача Георги Гочев, както и един от подсъдимите по делото за починалата бургаска родилка Полина Димова - д-р Александър Маджуров. Преди години клиент на Кралев бе и експолицаят Евгени Ганев, който застреля хладнокръвно 23-годишния Тодор Стоев пред бистро "Бохеми" в Бургас. Сред шумните дела в кариерата на юриста е и това срещу съпруга на бившата депутатка Вяра Петрова, който уби в катастрофа 41-годишен мъж. Освен че е защитник на рекетьори, убийци, лихвари, наркотрафиканти и сводници, Станко Кралев се занимава и с дела срещу застрахователи.

Съпругата на Станко Кралев - Петя Кралева, е прокурор в Окръжната прокуратура на Бургас. Допреди 4 години тя бе заместник окръжен прокурор на морския град. През 2009 г. Кралева кандидатства за административен ръководител на окръжната прокуратура, но получи подкрепата едва на трима от членовете на ВСС. В момента тя е обвинител по делото срещу Слави Тодоров и Слави Узунов, които бяха арестувани при спецакция в бургаския комплекс „Меден рудник” миналата седмица. Те са заловени по подозрения за търговия с наркотици. В момента и двамата са зад решетките.

Въпреки че някои от приятелите на Станко Кралев да твърдят, че той е нямал конфликти със своите клиенти и никога не е получавал заплахи или предупреждения, друга част от неговите приближени обаче гледат с недоверие на тези приказки и разнищват из основи някои от последните му дела. Те са подложили на истинска „дисекция“ един скорошен случай, при който

„адвокатът на мафията“ не успя да измъкне от батака своя довереник

Близкостоящи до пребития юрист с недомлъвки подхвърлят, че в нападението може да има пръст недоволният от присъдата си бивш полицай от Несебър Михаил Менашки. Коментарите, които се разнасят от ухо на ухо, са, че ексченгето до последно е вярвало на своя защитник и се е надявало, че един от най-скъпоплатените адвокати в Бургас ще направи и невъзможното, но ще го измъкне от панделата. Неотдавна обаче стана ясно, че надеждите на бившия стражар не се оправдаха. Заради умишленото убийство на Мария Златанова, извършено по особено жесток начин, и нанесената средна телесна повреда на приятеля на убитата – футболиста Симеон Куминков, за които експолицаят беше признат за виновен, той ще изтърпи ефективно наказание от 25 години затвор при строг режим и ще трябва да заплати на бащата на Мария 150 000 лв. кръвнина заедно с лихвата от 2000 лв. за имуществени вреди. Освен това Менашки ще трябва да наброи и 20 000 лв. обезщетение за приятеля на убитата млада жена - футболиста Симеон Куминков, който също пострада по време на кървавата драма, разиграла се пред преди две години пред хотел "Глобус“ в Слънчев бряг. Зверското клане става на 3 септември 2012 г пред хотел „Глобус“ в Слънчев бряг. Менашки причакал двойката и нападнал Мария, докато се качвала на предната седалка в джипа на приятеля си. Жената е прободена седем пъти в сърцето, ранен е и младежът, който се опитал да я защити.

В адвокатската гилдия за по-достоверна обаче се приема версията, че кървава вендета върху адвоката на Очите по-скоро представлява

предупреждение, което е насочено към съпругата му

Запознати с потайностите на bg-правораздаването смятат, че поръчителите на побоя са искали да внушат на прокурор Петя Кралева да „внимава в картинката“ на последния си случай и да й подскажат, че ако не „слуша“, епизодът може да се превърне в сериал и баталната сцена да има продължение...

В момента Петя Кралева е обвинител по делото срещу Слави Тодоров и Слави Узунов. Те са заловени по подозрения за търговия с наркотици. 39-годишният Тодоров и 27-годишният Узунов бяха арестувани миналата седмица при спецакция в бургаския комплекс „Меден рудник”. Двамата въртели наркодепо на ул. „Капитан Петко войвода” в комплекса. Те ръководели добре изградена схема за разпространение на наркотици. Установени са множество консуматори, с които Узунов поддържал основно мобилна телефонна връзка. Наркотиците са предавани на ръка, а заплащането се осъществявало в брой. Наркодепото е било разположено в къща на ул. "Капитан Петко войвода" № 46 в "Меден Рудник", обитавана от 39-годишния Слави Тодоров. Намерени и иззети са голямо количество наркотични вещества: амфетамин и метамфетамин. Задържан е и 27-годишният Слави Узунов от Бургас, който пласирал наркотичните вещества. В него са намерени 20 г метамфетамин и около 50 г марихуана. Констатирано е, че Узунов получавал дрогата от Тодоров, като я пласирал в изградена мрежа от консуматори. По данни на черния пазар 1 г амфетамин се търгува за 50 лв., като Узунов разбивал дозите на така наречените "десетки" (1/10 част от грама), които стрували средно по десет лева. Тодоров вече има две присъди за престъпления, свързани с наркотици, като в момента той все още е в изпитателен срок.

Ако бъдат признати за виновни, двамата ги чака затвор от 2 до 8 години.

Досие:

* Около семейство Кралеви се разшумя и преди 5-6 месеца, когато се разбра, че имената им са попаднали в списъка на бургаските прокурори, които са затънали в кредити. Това стана ясно от декларациите на магистратите, подадени до Сметната палата. Оказа се, че край Южното Черноморие държавното обвинение е съставено само от истински бедняци и на пръсти се броят тези, които имат влогове в банки или са купили някакво имущество през 2013 г. Дори и имотите им не са нещо, заслужаващо внимание – ниви, и то дори не в крайбрежни землища.

* Ако започнем с прегледа на имотното състояние на членовете на Бургаската апелативна прокуратура, ще се натъкнем само на декларирани кредити. Прокурор Жанет Красимирова има 24 100 EUR заем, отпуснат от Уни Кредит Булбанк АД. Прокурорът Димитър Диамандиев е декларирал потребителски кредит, теглен от него – 6380 EUR и ипотечен кредит 39 000 CHF на съпругата му Събина Христова, която е апелативен съдия. В списъка фигурира името и на говорителката на апелативната прокуратура – Йовитa Григорова, която се е записала с малък кредит от 3533 EUR. В замяна на това обаче съпругът й е теглил два по-големи - 20 хиляди и 40 хиляди лв. При прокурор Любомир Петров ситуацията е подобна. Той има кредитна карта – 5000 лв., а съпругата му има заем към ДСК – 18 500 лв., кредитна карта – 3000 лв. и овърдрафт 4300 BGN. Интересна е декларацията на кандидатката за стола на прокурор №1 в Бургас Калина Чапкънова-Кючукова. Тя има три банкови влога – 1500 USD, 3837 EUR и 10 781 лв. Съпругът й обаче е набълбукан с кредити. Небезизвестният футболист от близкото минало и настоящ треньор Еролин Кючуков има 50 хил. лв. кредит към ДСК и 5000 лв. кредитна карта. Зам.-окръжният прокурор Красимира Кателиева си е купила апартамент на ул. "Поп Грую" 2 в Бургас, за който е теглила 35 000 EUR кредит. Прокурор Величка Костова се записва с кредит от 13 000 лв.

* Прокурор Петя Кралева има дълга декларация заради съпруга си Станко Кралев. От нея научаваме, че адвокатът се е сдобил с наследство по една шеста от апартамент в Бургас

Оцени новината

Оцени новината
0/5 от 0 оценки
0/5 от 0 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Защо се провали първият мандат за съставяне на правителство?