И Ботев като ЦСКА и Литекс - отпадна от Лига Европа

Новият Ботев Пловдив започна да пише новата си срамна история в Евротурнирите. След 10 поредни мача без загуба, жълто-черните паднаха с 2:0 от второразредния австрийски Санкт Пьолтен и, въпреки успеха с 2:1 преди седмица в Бургас, отпаднаха от Лига Европа. Двубоят в градчето край австрийската столица е вторият най-слаб от възстановяването на клуба преди 4 есзона. Първият е загубата с 2:0 от Левски на "Герена" миналия сезон, когато Станимир Стоилов пусна в игра хора, които не се познават.

Двубоят започна лошо за "Ботев" и още в 6-ата минута домакините поведоха в резултата. След изпълнение на корнер Даниел Сеговия се извиси над всички и реализира за 1:0 в полза на австрийския тим. До 30-ата минута "канарчетата", които в този мач играха с фланелки на синьо-бели райета, не създадоха голово положение. На другия полюс бяха домакините, които атакуваха по-често и създаваха опасности пред Стаховяк. В 35-ата минута Гари Ноел бе изведен на удобно положение, но стреля покрай вратата. Две минути след това Кершбаумер би от границата на наказателното поле, но топката мина малко над вратата. Едва в 43-ата минута Мариян Огнянов имаше възможност за нещо по-интересно, но се забави и не успя да стреля.

В 55-ата минута Санкт Пьолтен поведе с 2:0. Парада напредна отляво много добре, центрира топката успоредно на голлинията, двама защитници на "Ботев" я изгледаха и Даниел Сеговия останал непокрит я вкара отблизо във вратата. След попадението австрийците се активизираха още повече и създадоха две-три опасни атаки. Кершбаумер влезе в наказателното поле след двойно подаване със съотборник, но в последния момент защитник на "Ботев" изби топката, лягайки на пътя й. Велислав Вуцов реагира и извади Мариян Огнянов, вкарвайки Лазар Марин. В 77-ата минута домакините изпуснаха още една възможност. До края на двубоя домакините имаха още няколко атаки, а "Ботев" не успя да направи нищо интересно.

САНКТ ПЬОЛТЕН - "БОТЕВ" (Пд) 2:0
1:0 Даниел Сеговия (6), 2:0 Даниел Сеговия (55)
(в първата среща 1:2)

САНКТ ПЬОЛТЕН: 99.Патрик Костнер, 15.Мартин Грасегер, 29.Давид Стек, 3.Михаел Хубер, 5.Томаш Висио, 11.Доминик Хофбауер (89 8.Михаел Амбичи), 23.Марсел Холцман, 7.Константин Кершбаумер, 6.Давид Парада, 10.Гари Ноел (68 17.Бернхард Фучик), 12.Даниел Сеговия (86 18.Мануел Харти)
Резерви: 1.Кристоф Риглер, 4.Петер Брандъл, 18.Мануел Харти, 20.Лукаш Крагл, 8.Михаел Амбичи, 17.Бернхард Фучик, 21.Яник Шибани
Треньор: Херберт Гагер

"БОТЕВ (ПЛОВДИВ)": 1.Адам Стаховяк, 28.Филип Филипов, 4.Серджан Лукин, 37.Росен Колев, 11.Йордан Христов, 16.Томас Иршак, 7.Мариян Огнянов (77 24.Лазар Марин), 38.Милен Гамаков (83 20.Серкан Юсеин), 30.Божидар Васев (59 8.Александру Куртеан), 19.Иван Цветков, 23.Цветелин Чунчуков
Резерви: 89.Михаил Иванов, 2.Владимир Айтов, 18.Радослав Терзиев, 24.Лазар Марин, 20.Серкан Юсеин, 48.Боромир Карамфилов, 8.Александру Куртеан