Два пъти връщат преписките за Варвара и Ветрен дол

За втори път преди дни преписките за провеждане на референдуми за отделянето на селата Варвара и Ветрен дол са връщани от Общинския съвет в Септември. Мотивът за това е, че те не отговарят на изискванията на Закона за местното управление, съобщи председателят на ситипарламента Лазар Влайков.

Подписките, например, нямат поредни номера. Първият лист е от 1 до 14, следващият - пак от 1 до 14, третият - също. В нормативните текстове ясно е записано, че трябва да са с поредни номера, за да е ясно, че са надлежно събирани мненията на хората. Задължително е също така подписките да се предадат в оригинал, а кметовете представиха ксерокопия. Трето неспазено изискване - не ги донесоха на електронен носител.

В двете разбунтували се села, чиито кметове Георги Пенев и Димитър Христосков през лятото на миналата година оповестиха намерението си да се отделят от община Септември и да преминат към Пазарджишка, зрее напрежение. Хората се съмняват, че от местния парламент в Септември умишлено им създават спънки, за да попречат на намеренията им.

Не е тайна, че общинарите в Септември не одобряват идеята общината да изгуби две от най-големите и уредени села, а местните съветници гласуваха на едно от последните си заседания за 2014-а декларация срещу отцепването на Варвара и Ветрен дол. Съмненията подклажда и фактът, че Общинският съвет в Пазарджик миналата година прие и гласува положително преписките в същия им вид.

Противи ли се септемврийският парламент на отцепниците? Лазар Влайков е категоричен, че не е така. Той уверява, че веднага щом получи документите и изискваните електронни носители на информацията, ще включи гласуването за провеждане на референдум като точка за следващото заседание на Общинския съвет. До предстоящото в края на януари обаче едва ли ще успеят, така че темата не е включена в дневния ред./Марица.бг

Оцени новината

Оцени новината
0/5 от 0 оценки
0/5 от 0 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Защо се провали първият мандат за съставяне на правителство?