Гришо с блестяща победа срещу Анди Мъри

Григор Димитров намигна на критиците си с блестяща победа срещу втория в света Анди Мъри. В третия кръг на големия Мастърс турнир в Маями най-добрият ни тенисист пречупи шотландеца с  6:7, 6:4, 6:3. Следващия му съперник ще бъде Гаел Монфис или Пабло Куевас. Това бе трети успех на Гришо срещу Мъри от общо 9 мача помежду им. През 2014-та година нашето момче победи британеца на полуфинала в Акапулко и четвъртфинала на Уимбълдън. С играта си тази вечер хасковлията напомни в голяма степен за най-добрата година в кариерата си до момента, когато стигна Топ 10 на света и 15 седмици се задържа там. Това бе първата  му победа срещу играч от Топ 10 от близо година насам. През април 2015-та Димитров победи Стан Вавринка.

Мачът започна трудно за Гришо. Още в първия си сервис гейм той трябваше да спасява три брейкпойнта и успя да го направи. Във второто си подаване бе пробит, но веднага върна статуквото. Стигна се до тайбрек,  който Димитров започна с двойна грешка и нещата се обърнаха - 7:1 за Мъри. Гришо се стегна и във втората част буквално помете съперникат си. Направи два пробива и поведе с 4:0. Мъри побесня и на почивката започна да удря ракетата си в сака, за което получи предупреждение от рефера. Шотландецът върна единия пробив, но в крайна сметка Григор изравни сетовете. В третата решителна част Мъри поведе с пробив за 3:1, но това бе всичко, което успа да постигне. Последва истинска наказателна акция от страна на Гришо и 5 поредни спечелени гейма за 6:3. Както всички мачове между тези двама противници и този бе много зрелищен с атрактивни изпълнения и майсторски разигравания. Григор отново показа колеблив сервис, направи доста двойни грешки, но демонстрира много добър контрол в разиграванията, навременни и ефективни излизания на мрежата и психическа устойчивост във важните моменти.