Вики с второ място и приз в Турция

14 годишната пловдивчанка Виктория Радев зае 2-о място в крайното класиране на шахматен турнир до 18 г., който се проведе от 29 април до 1 май в турския град Сардес, близо до Измир. Това бе 10-и юбилеен турнир,   в който учасват доста медалисти от турските юноши и девойки,  както и гости от Азербейджан.  Организаторите бяха впечатлени много от разнобразната игра на ученичката от Търговската гимназия и изявиха желение да я канят и на следващите издания на турнира. Вики бе там по препоръка на GM Александър Делчев и шахматен клуб Чесбомб.Веднага след като се завърне от Турция  Вики се пуска и на турнира в х-л Империал от 3-до 7 май , който се организира от ШК Чесбомб и е за шахматисти с ЕЛО до 2300. В съседна Турция шахммтът е на оромна почит  като има градове , в които20 % от наслението са регестрирани шахмтисти.На турнира в Сардес участниците бяха рзделени на групи до 7,9,11 и 18 г.като играеха заедно момчета и момичета. Въпреки ентусиазма спокойно може да се каже,че оганизацията на българските турнири е  на доста по -високо ниво. Въпреки неразбориите около настаняването- Вики единствена бе настанена в един хотел, играеше в друг, а се хранеше в трети това не попречи на нашето момиче да покаже класа . Още повече че след доста перипети и 36 часово пътуване тя буквално при пристигането си се включи в 1-ви кръг и  го спечели.  Освен наградата за 2-ро място в крайното класиране Радева получи и награда за най-добре прдставила се девойка.