Ботев и Хасково без равен до момента

След 21- годишна пауза отборите на Ботев и Хасково отново ще играят мач помежду си за първенството на „А” ПФГ. Последният двубой между тях беше на 6 март 1993 година в Пловдив и завърши 3:0 за жълто-черните. Досега за първенството на страната те са имали 12 срещи, в които канарчетата имат 8 победи, а хасковлии четири успеха. Няма равен мач между двата съперника в предстоящия седми кръг от шампионата. Головата разлика е 31-18 за тима на наставника Велислав Вуцов. Първият мач между двата съперника е игран на 15 октомври 1978 година и завършва 1:0 за Хасково. В играните шест мача в Хасково отборът на Ботев има две победи. Първата е на 27 ноември 1982 година с резултат 1:0 след попадение на централния нападател Красимир Манолов в 78-та минута на мача. Вторият успех канарчетата извоюват в последния мач между двата тима, игран на 15 август 1992 година. Ботев побеждава с 3:1 след попадения на Тодор Зайцев (9-ата минута от дузпа ) Гено Добревски (45 минута) и
Ясен Петров (57 минута ). Точно тринадесет играчи на Ботев са поразявали вратата на Хасково. Най-много голове - 6, е вкарал Костадин Костадинов следван от Антим Пехливанов с 4 и Тодор Зайцев и Ясен Петров с по 3 попадения. Реферът на мача Мартин Александров от София за първи път ще ръководи мач между двата съперника за първенството на страната. Синът на бившия дългогодишен рефер в „А” Борислав Александров-Борето и настоящ лектор на Съдийската комисия на ФИФА има досега само четири мача за „А” ПФГ.