Ботев би Санкт Пьолтен с 2:1, задава се труден реванш

Ботев поведе на австрийския Санкт Пьолтен в първия мач от втория предварителен кръг на Лига Европа с 2:1 след гол на Чунчуков. Първото попадение заби Иван Цветков след прецизно изпълнение на дузпа, а Сеговия изравни.

Мачът започна по-активно от страна на на българите. В 5-ата минута Иван Цветков стреля технично от средна дистанция, като копна топката, но тя премина на сантиметри от вратата. В 10-ата минута Йордан Христов центрира коварно, топката бе избита под гредата от вратаря на гостите в корнер.

В 12-ата минута Амбичи стреля опасно с глава, но над вратата на Ботев. Четири минути по-късно Хофбауер стреля от средна дистанция, но топката се удари от външната страна на мрежата на вратата на Ботев.

Младият Чунчуков получи чудесна възможност в 23-ата минута, излезе сам срещу вратаря, прехвърли го, но за съжаление и вратата на Санкт Пьолтен. Две минути по-късно отново Чунчуков не успя да достигне една центрирана отдясно топка от Христов и да я засече с глава.

В 32-ата минута Стаховяк с мъка изчисти в корнер опасен изстрел с глава на Сеговия. Бенга допусна груба грешка в 34-ата и загуби топката в невралгична зона, Сеговия се отправи сам към вратата на Ботев, но ударът му не бе сполучлив.

В 38-ата минута Огнянов бе повален от Хофбауер в наказателното поле и Иван Цветков реализира безкомпромисно отсъдената дузпа за 1:0.

В 51-ата минута Иван Цветков имаше изгодна възможност да стреля, но не го направи качествено и прати топката в аут.

В 56-ата минута ,обаче, Сеговия стреля с глава и вратарят Стаховяк не успя да избие топката - 1:1.

В 65-ата минута Иван Цветков излезе срещу вратаря Костнер, но стреля в тялото му и пропусна добра възможност.

В 70-ата минута съдията от Италия Гуида отмени гол на Цветков за Ботев, заради игра с ръка на Чунчуков. Наставникът на Ботев Пд Велислав Вуцов не сдържа нервите си и се нахвърли на рефера, който го отстрани от играта. Така още при официалния си дебют начело на „канарчетата“ Вуцов показа своя буен нрав и няма да може да води отбора в реванша в Австрия.

Ботев спечели трудно с 2:1.

Вторият гол все пак стана реалност и Ботев взе аванс - 2:1. Младият таран Цветелин Чунчуков овладя с малко късме една топка в пеналта и без да се церемони, я прати в мрежата на гостите.

Двубоят се явява и официален дебют на кормилото на „канарчетата“ на Велислав Вуцов. Тимът от Пловдив претърпя някои трусове и промени в състава си в последно време, но въпреки това, на стадион „Лазур“ в Бургас ще се радва на сериозна подкрепа от верните си фенове, пише гонг.бг.

БОТЕВ ПД: Стаховяк, Лукин, Бенга, Филипов, Огнянов, Куртеан, Христов, Иршак, Васев, Цветков, Чунчуков

САНКТ ПЬОЛТЕН: Костнер, Хубер, Висио, Хофбауер, Грасегер, Холзман, Парада, Кершбаумер, Амбичл, Харти, Сегови