Ботев би с мъка аматьори от Панагюрище

Ботев (Пловдив) се наложи с 2:1 над отбора на„Оборище (Панагюрище) в третата си проверка от началото на подготовката. Двубоят се игра на единият от помощните терени на клубната база и бе изгредан от около 500 привърженици на „жълто-черните”. Попаденията в полза на пловдивчани реализираха Божидар Васев и Ели Маркес, който си отбеляза автогол още в началото на срещата.

Възпитаниците на Петър Пенчев доминираха през целия мач и пропуснаха дузина чисти положения. Наставникът на „Ботев” заложи на единадесеторка, в която не направи промени в хода на срещата и всички футболисти изиграха по пълни 90 минути.

„Канарчетата” поведоха с куриозен автогол след само 65 секунди игра. Вратарят на гостите изпълни късо удар от вратата, подавайки към съотборника си Ели Маркес, който в опита си да върне към Яначков изпрати топката в мрежата – 1:0.

„Оборище” изненадващо успя бързо да възстанови равенството още в 6-ата минута. При атака по левия фланг на атаката на тима от Панагюрище топката бе центрирана в малкото наказателно поле, Михаил Иванов плонжира и успя да пресече паса, но първи до топката стигна Деян Борисов, който отблизо изравни резултата – 1:1.

До края на полувремето „Ботев” не допусна повече опасности пред вратата си, а пред противниковата положенията се редяха едно след друго. В 7-ата минута с пас по въздуха Мариян Огнянов намери Томаш Иршак пред наказателното поле, а чехът изстреля страхотно воле, което обаче се отклони от защитник и топката мина на сантиметри от страничната греда.

В 14-ата Лазар Марин премина като на парад по левия фланг и пусна тънък пас към Божидар Васев, който продължи топката към Цветелин Чунчуков, но от отлична позиция нападателят стреля над вратата с левия крак.

Пет минути по-късно отново Томаш Иршак се оказа на стрелкова позиция в близост до вратата на гостите, но ударът му бе доста слаб и попадна в ръцете на вратаря.

„Жълто-черните” продължиха да държат топката почти изцяло в половината на своя противник и в 27-ата минута пред Цветелин Чунчуков се откри нова добра възможност, но този път ударът му с глава бе спасен от Яначков.

Две минути по-късно Иршак, Балтанов и Огнянов изградиха отлично нападение отдясно, Мацата стигна до аутлинията и центрира на далечната греда към Иван Цветков, който с мощен удар от въздуха не уцели рамката.

В 32-ата минута логичното се случи и „Ботев” стигна до втори гол. Мариян Огнянов изведе Божидар Васев в коридор и той с удар покрай плонжа на вратаря направи 2:1.

В 42-ата минута Лъчо Балтанов излезе на стрелкова позиция, но шутира слабо и вратарят спаси.

През второто полувреме свежестта в играта на „канарчетата” спадна, но не и положенията пред вратата на гостите. В 55-ата минута Иван Цветков се измъкна от защитата и подаде на чисто към Цветелин Чунчуков, който сам срещу вратаря стреля високо над напречната греда.

Последва серия от пропуски на Божидар Васев. В рамките на петнайсетина минути пред крилото на „Ботев” се откриха три страхотни шанса, от които обаче така и не се стигна до ново попадение. Първо вратарят на „Оборище” демонстрира рефлекс, като извади добавка на Васев отблизо след удар на Лъчо Балтанов. Малко след това Йордан Христов намери с отлично центриране Божо Васев на няколко метра пред голлинията, но ударът на младока се отклони от напречната греда преди да излезе в аут, а върхът на пропуските дойде след асистенция на Иршак и от непосредствена близост топката отново не попадна във вратата.

Контролата бе последна за „жълто-черните” преди заминаването за Анталия. В турския курорт „канарчетата” ще се подготвят от 2-ри до 11-ти февруари, като за този период възпитаниците на Петър Пенчев ще изиграят три контролни срещи – срещу полския Гурник Забже (04.02), румънския Газ Метан (07.02) и грузинския Торпедо Кутаиси (10.02).

БОТЕВ: Михаил Иванов, Йордан Христов, Роман Инез, Пламен Николов, Лазар Марин, Томаш Иршак, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Иван Цветков, Божидар Васев, Цветелин Чунчуков

ОБОРИЩЕ: Ивайло Яначков, Илиан Енчев, Георги Георгиев, Георги Иванов, Антон Киров, Васко Велев, Деян Борисов, Ели Маркес, Денис Стоилов, Стоян Георгиев, Антонио Цанков (Мартин Луков, Георги Нетов, Владимир Каптиев, Никола Иванов, Краси Здравков, Николай Маринов, Ангел Парпулов, Оки Обаси)

Съдия: Владимир Вълков