Безлично 0:0 на Спартак - Асеновец

Спартак и Асеновец направиха безлично нулево равенство в мача на стадион "Тодор Диев" от 33-ия кръг на Югоизточната "В" група. Двубоят бе исторически за порутеното съоръжение зад автогара Родопи, тъй като за първи път от поне 2 десетилетия бе предаван по телевизията. Честта да излъчи срещата от терена, на който са творили Диев, Барбов, Дишков и компания, се падна на Канал 3.

Домакините започнаха по-добре срещата, като още в 7-ата минута, след ъглов удар и последвало разбъркване, топката едва не навести вратата на гостите. В следващата минута бе и най-чистата възможност за гол за Спартак. Националът Валентин Тодоров отправи много хубав удар от около 20 метра, но топката срещна напречната греда. В 20-ата минута пък беше най-чистото положение за гостите от Асеновград, когато техен играч направи сериозен пропуск след удар с глава. До края на полувремето нямаше повече положения и то завърши 0:0.

Якалиев четвърт час преди края отправи далечен удар в ъгъла на вратата на гостите, но стражът със сетни усилия спаси. В даденото от съдията 4-минутно продължение домакините на два пъти се разминаха с гола и двата отбора заслужено си поделиха по точка.