Байерн сдъвка Рома със 7:1!

Байерн буквално сдъвка и изплю Рома насред Стадио Олимпико в Рим. Баварците записаха една от великите победи в историята на Шампионската лига, след като пометоха вълците със 7:1 като гост в двубой от Група "Е". Мачът се превърна в повторение на полуфинала на световното първенство между Бразилия и Бундестима, като освен в крайния резултат, си приличаше и по това, че и тук германците водеха с 5:0 след първото полувреме. Попаденията паднаха до 36-ата минута и бяха дело на Ариен Робен (9,30), Марио Гьотце (23), Роберт Левандовски (25) и Томас Мюлер (36-дузпа). Жервиньо намали в 66-ата минута, но след това влезлите като смени Франк Рибери (78) и Джердан Шакири (80) фиксираха погрома, а всички голове, както и играта на Байерн – бяха изключително красиви и зрелищни.