Байерн помете Борусия Д с 5:1

Байерн помете Борусия (Дортмунд) с 5:1 в дербито на Бандуслигата в Мюнхен. Така след само осем кръга баварците вече имат седем точки преднина на върха и едва ли ще има кой да ги спре към рекордната четвърта поредна Салатиера. Шалке 04 е на осем пункта отзад, а традиционно силните през последните години тимове на Байер (Леверкузен), Волфсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) са още по-надолу в таблицата.

Томас Мюлер вкара два гола през първото полувреме, а след почивката бившите асове на Дортмунд Роберт Левандовски и Марио Гьотце решиха спора с още три попадения. Пиер-Емерик Обамеянг беше намалил на 1:2 преди почивката. Малка утеха за африканеца е, че той постави нов рекорд, вкарвайки в осми пореден мач в Бундеслигата. Загубата е първа за Борусия за този сезон изобщо, след като в досегашните 14 мача под ръководството на новия треньор Томас Тухел гостите очароваха с изявите си и нямаха поражение.