Атлетико на финал след драма на Алианц Арена

Атлетико М се класиа на третия си финал в Шампионската лига след истинска драма на Алианц Арена в Мюнхен. Байерн победи с 2:1, но след 1:0 в първия мач и благодарение на гола си на чужд терен, дюшекчиите отново ще спорят за трофея след 2014-та година, когато загубиха от Реал. Байерн поведе в 31-та минута след фаул на Чаби Алонсо и рикошет в крака на защитник. Само три минути по-късно реферът Джунейт Чакър от Турция отсъди правилно дузпа за поваляне на Хави Мартинес от Хименес. Вратарят Облак обаче спаси удара на Томас Мюлер. Баварците изглежда владееха положението, но бяха попарени в 54-та минута. Тогава  при една контра Торес изведе Гризман сам срещу вратаря и французинът не сгреши. Остана обаче съмнението, че голмайсторът е в засада. Домакините натиснаха и в 74-та минута изравниха. След центриране отляво Видал се пребори, подаде с глава към непокрития Левандовски, който също с глава прониза мрежата. 10 минути по-късно Чакър отсъди несъществуваща дузпа за нарушение срещу Торес, което бе извън пеналта. Самият Торес стреля, но този път бе ред на Нойер да се прояви и да избие удара. До края баварците опитаха всичко, но срещнаха непреодолим отпор от организираната отбрана на гостите.