Асеновец попиля Марица с 3:0

Петър Курдов пак беснее, плаши с Алексей Петров

Асеновец разгроми Марица с 3:0 в отложен мач за първенство на Югоизточната В група. Самият двубой мина без ексцесии, но екшънът се размина на косъм непосредствено след края му. Вбесен от поражението старши треньорът на гостите Петър Курдов отново се държа хулигански. Бившият нападател на Левски първо поиска сметка на традиционно бездарно свирилия рефер Павлин Тютюнджиян, който не става дори за кърджалийската окръжна група. След това Курдов налетя на президента на домакините като заплаши, че ще извика Алексей Петров и ще стане страшно. "Ей сега ще звънна на Алексей Петров и ще стане страшно. Ще има падни стани!", люто се закани Петър Курдов, но частните гардове успяпха да предотвратят сигурен бой. Съвсем отделен е въпросът дали бизнесмен от ранга на Петров знае, че Курдов редовно употребява името му за заплаха.
Иначе на подобието на терен в Асеновград по-добре се приспособиха домакините и логично спечелиха. Със сигурност някоя нива в добростанския дял на Родопите след вадене на поредната реколта картофи става повече за футбол, отколкото игрището на общинския стадион Шипка.

Още във 2-ата минута звездата на Асеновец Шаби Османов изпълни страхотно фаул и опъна мрежата зад някогашния си съотборник в юношеския тим на Локомотив Стефан Йонов. Четвърт час след това Османов намери непокрит Филипов и с паса си го задължи да удвои. 23-годишният техничар бе най-добър на терена, въпреки че това му бе първи мач след 3 седмици лечение на контузия. Третото попадение падна по куриозен начин в 78-ата минута. След изпълнение на корнер вратарят Йонов вкара топката в собствената си врата в опит да изчисти топката. В самия край реферът Тютюнджиян не даде чиста дузпа за домакините като своебразно извинение към кършиякалии, тъй като преди това всичко спорно бе свирено в полза на асеновградчани.

Въпреки загубата Марица продължава да води в класирането на Югоизточната В група с актив от 25 точки. Само на 3 пункта зад жълто-сините обаче е тимът на Поморие, който е и с 2 мача по-малко. Трети е Евроколеж с 22 точки и среща по-малко от лидера.